Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Valstybės biudžeto formavimas ir panaudojimas

Valstybės biudžeto formavimas ir panaudojimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Valstybės biudžetas. Biudžeto atsiradimas. Nacionalinio biudžeto sandara. Valstybės biudžeto formavimas. Biudžeto sudarymo principai. Valstybės biudžeto panaudojimas. Valstybės skolos. Abejotino tikslingumo valstybės biudžeto panaudojimas. Išvados. Priedai (1).

Ištrauka

Sąmata, pagal kurią išlaidos turi atitikti laukiamas pajamas yra biudžetas. Jis išreiškia visumą biudžetinių santykių formuojant ir panaudojant biudžetinį fondą, skirtą ūkiui plėsti, socialiniams ir kultūriniams poreikiams tenkinti, šalies valdymui ir gynybai. Biudžeto dėka valstybė turi didelę galimybę sukoncentruoti savo rankose didžiulius išteklius svarbiausioms ekonominėms ir socialinėms problemoms spręsti. Savo esme valstybės biudžetas – tai biudžetiniai santykiai su juridiniais ir fiziniais asmenimis, kurie susidaro perskirstant nacionalines pajamas (iš dalies ir nacionalinį turtą). Biudžetiniai santykiai yra finansinių santykių dalis. Jų specifika yra ta, kad jie susidaro perskirstymo proceso, kurio dalyvė yra valstybė (t. y. atitikamos valdžios institucijos), metu. Biudžetinių santykių specifinis požymis – centralizuoto piniginių lėšų fondo formavimas ir panaudojimas siekiant patenkinti valstybės poreikius. Tai esminiai biudžeto bruožai, kuriuos žino tikrai ne kiekvienas žmogus.
Bėgant laikui ir nenusistovint mokesčiams, bei prastėjant gyvenimui Lietuvoje, vis dažniau iškyla klausimas: Kodėl reikia mokėti valstybei? Juk net paprasčiausi mokęsčiai labai dažnai "smaugia" žmogų, nes jam reikia kiekviena dieną galvoti apie tai, kaip išmaitinti savo šeimą, kitaip sakant "kaip sudurti galą su galu". Valstybė "atsiskaičiuoja" savo mokesčius, o toliau jau "sukis" kaip išmanai. Taigi, šis klausimas tapo labai aktualiu visuomenei. Toks ir šio kursinio darbo tikslas – sužinoti kaip formuojamas ir kaip naudojamas valstybės biudžetas.
Pagrindiniai uždaviniai:
• Išsiaiškinti valstybės biudžeto sąvoka;
• Sužinoti biudžeto sandarą;
• Atskleisti, kaip yra formuojamas valstybės biudžetas;
• Sutelkti dėmesį į biudžeto panaudojimą.
Šiame kursiniame darbe bus analizuojamas valstybės biudžeto formavimas ir panaudojimas, kad būtų galima suprasti kur "nueina" mokesčių mokėtojų ir paramų fondų pinigai, kas ir kaip skirsto jų balansavimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-19
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai12
Dydis52.02 KB
AutoriusAusra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasD. Laskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes biudzeto formavimas ir panaudojimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • D. Laskienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą