Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Lietuvos Respublikos (LR) valstybės biudžeto pajamų analizė

Lietuvos Respublikos (LR) valstybės biudžeto pajamų analizė

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto pajamų analizė 2004 – 2006 metais. Valstybės biudžeto pajamų, horizontali analizė (2004 – 2006 m.). Valstybės biudžeto pajamų, vertikali analizė (2004 – 2006 m.). Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto išlaidų analizė 2004 – 2006 metais. Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto horizontalioji išlaidų analizė 2004 – 2006 metais. Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto vertikalioji išlaidų analizė 2004 – 2006 metais. Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto balansavimas 2004 – 2006 metais ir palyginimas su Bendruoju vidaus produktu. Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto įvykdymo problemos 2007 metais I ketvirtyje. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos valstybės biudžetų turinį, pajamų sudarymo ir asignavimų naudojimo teisinis pagrindus nustato LR biudžeto sandaros įstatymas.
Jame reglamentuojamas biudžeto rengimo, tvirtinimo, vykdymo, vertinimo ir kontrolės pagrindinės procedūros nuostatos ir asignavimo valdytojų pareigos, teisės ir atsakomybė.
Biudžeto sandaros įstatymo tikslas – siekiant ilgalaikės ekonominės ir socialinės Lietuvos Respublikos piliečių gerovės, užtikrinti, kad sudarant ir vykdant valstybės biudžeto piniginiai ištekliai būtų naudojami efektyviai. Valstybės biudžeto pajamas sudaro sukaupiamos lėšos, išskyrus skolintas lėšas. Valstybės biudžeto asignavimai naudojami valstybės funkcijoms, bei asignavimų valdytojų programoms vykdyti.
Valstybės biudžeto pajamas sudaro: pajamos iš mokesčių, pajamos iš valstybės turto, pajamos gaunamos už valstybės teikiamas paslaugas, pajamos už valstybės lėšų likučius einamosiose sąskaitose, kitos pajamos.
Valstybės biudžeto asignavimai yra naudojami įstatymams įgyvendinti: valstybės funkcijos bei Vyriausybės tvirtinamoms programoms vykdyti, dotacijoms savivaldybių biudžetams teikti, valstybės įsipareigojimams vykdyti.
Valstybės biudžeto įvykdymo apyskaitą rengia Finansų ministerija, remdamasi biudžeto apskaitos duomenimis.
Biudžeto balansavimas reiškia, kad biudžeto pajamos turi būti lyginamos su išlaidomis. Jei biudžeto išlaidos viršija pajamas, toks biudžetas vadinamas deficitiniu, o jei biudžeto pajamos didesnės už išlaidas – biudžetas perteklinis. Nors praktiškai retai būna, bet kada biudžeto pajamos yra lygios biudžeto išlaidoms toks biudžetas vadinamas subalansuotu.
Mano darbo tikslas atlikti 2004 – 2006 metų biudžeto pajamų ir išlaidų analizę ir įvertinti nagrinėjamo laikotarpio pajamų ir išlaidų pokyčius, pagrindinius šaltinius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis34.29 KB
Autoriusrasa
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos (LR) valstybes biudzeto pajamu analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 10 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą