Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Pasvalio rajono SSGG analizė

Pasvalio rajono SSGG analizė

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Pasvalio rajono SSGG palyginimas su Panevėžio apskrities SSGG. Pasvalio rajono SSGG, strateginės plėtros krypčių bei prioritetų palyginimas su šalies SSGG, strateginės plėtros kryptimis bei prioritetais. Pasvalio rajono ir šalies strateginės plėtros krypčių bei prioritetų panašumai. Pasvalio rajono ir šalies strateginės plėtros krypčių bei prioritetų skirtumai. Pasvalio rajono išskirtinumai iš bendrų šalies plėtros prioritetų. Pasiūlymai regiono pertvarkymui. Ekologiškų produktų šventė "Galvok, ką valgai". Ekologiškų produktų šventės "Galvok, ką valgai" planas. Priedai (3). Darbas iliustruotas lentelėmis.

Ištrauka

1. Lyginant Pasvalio rajoną su Panevėžio apskritimi išryškėja šios rajonų panašios tendencijos: aukštas medicininių paslaugų, mokslo įstaigų, sporto bazių, mokyklų lygis. Nors savaime suprantama, kad Panevėžio apskrityje tiek jų įvairovė didesnė tiek daugiau profesionalų dirbančių tose srityse, bet bendra tendencija panaši. Be abejo apskritis pranašesnė, nes Panevėžys turi KTU fakultetą, stiprių ir vertinamų kolegijų.
2. Labai gera tiek Pasvalio, tiek Panevėžio apskrities strateginė vieta, žinoma pačio Panevėžio miesto geresnė dėl labiau išvystytos logistikos.
3. Didžiausią skirtumą tarp Pasvalio raj. bei Panevėžio apskrities lemia tai, kad Panevėžio apskritis turi vieną iš Lietuvos didmiesčių – Panevėžį. Todėl galima teigti, kad apskrityje labiau išvystyta pramogų sritis, naujai statomas sporto ir pramogų centras, labiau išvystytas paslaugu sektorius, įvairių prekybos centrų gausa rodo gyventojų didesnę perkamąją dalį, kitokį gyvenimo būdą.
4. Tuo tarpu Pasvalyje pigesnis nekilnojamas turtas, tuo jis būtų patrauklesnis investuotojams, bet kvalifikuotų darbininkų trūkumas nusveria šį privalumą. Todėl Panevėžio apskritis patrauklesnė investuotojams ne tik dėl šių priežasčių, bet ir dėl pačiame Panevėžio mieste įsikūrusio Norvegijos pramonės parko, aktyvesnio naujųjų tchnologijų diegimo tiek versle, tiek mieste.
5. Tiek Pasvalio rajonas, tiek Panevėžio apskritis susiduria su emigracijos pasekmėmis, ir ten, ir ten sumažėjo nedarbo lygis, bet taip pat sumažėjo ir darbuotojų kvalifikacija, nes dauguma gerų ir darbščių specialistų išvyko. Vėlgi nemažą vaidmenį čia atlieka Panevėžys. Panevėžys čia geriau atrodo, nes mieste didesni atlyginimai, todėl geri specialistai palieka Pasvalį ir dėl Panevėžio.
6. Abu rajonai deklaruoja, kad siekia pritraukti investuotojų, bet realiai nėra nuoseklios ir vieningos investuotojų pritraukimo programos, dažna iš jų trumpalaikė. Čia ypač turėtų pasitempti Pasvalio rajonas, nes visos apskrities atžvilgiu Pasvalio tiesioginės užsienio investicijos sudaro tik 1%.
7. Panevėžio apskritis išsiskiria tuo, kad Panevėžyje aktyviai veikia daugiabučių namų bendrijos, renovuojančios daugiabučius, tai vienas pirmaujančių miestų Lietuvoje šiuo aspektu, tuo tarpu Pasvalys šios srities nelaiko pirmine.
8. Taip pat abu rajonai turi galimybę gerinti urbanistinį estetinį vaizdą, nors šioje srityje reiktų ieškoti kuo daugiau kompromisų, galimybių su verslu.
9. Abiem šiems nagrinėjamiems rajonams reiktų didesnį dėmesį kreipti į glaudesnį bendradarbiavimą su kitomis šalimis, jų miestais, dar labiau semtis patirties iš jų klaidų ar sėkmingų projektų. Tai suteiktų galimybę stiprinti regiono ekonominį pajėgumą, plėtoti visapusiškai naudingus ryšius.
10. Pasvalys galėtų labiau orientuotis į agroverslą, agroturizmą, jis čia turi nemažai galimybių. Tuo jis gali tapti išskirtiniu ne tik Panevėžio apskrityje, bet ir šalyje.
11. Vienas svarbiausių uždavinių - skatinti emigrantų sugrįžimą pasitelkus ne tik verslininkų žadamas dideles algas, bet ir paremti sugrįžusius, padėti jiems vėl įsitvirtinti šių dienų darbo rinkoje, nes abu šie rajonai yra skaudžiai nukentėję nuo emigracijos.
12. Nors tiek Pasvalio rajoną, tiek visą Panevėžio apskritį paliko nemažai emigrantų, nedarbo problema šiuose regionuose nėra galutinai išspręsta. Nors pastaraisiais metais nedarbo lygis mažėja, tačiau vis dar išlieka aukštesnis nei šalies vidurkis. Lyginant šiuos du regionus, Pasvalyje nedarbo lygis pats aukščiausias visos apskrities atžvilgiu (Pasvalio 7,3%, Panevėžio apskrities – 5,7%).
13. Lyginant šiuos du regionus pagamintos produkcijos atžvilgiu, Pasvalio rajono produkcija sudaro gan nedidelę visos apskrities pagamintos produkcijos dalį – 8,8% (2006m.), nors nusileidžia tik Panevėžio miestui ir Rokiškio rajonui ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-10
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis39.8 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojaslekt. A. Rakickas
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pasvalio rajono SSGG analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • lekt. A. Rakickas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą