Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Nedarbas, jo priežastys ir raida Lietuvoje

Nedarbas, jo priežastys ir raida Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Nedarbas. Nedarbo priežastys. Nedarbo trukmė. Nedarbo reguliavimas. Darbo jėgos pasiūla didėja, o paklausa – mažėja. Didžiausias nedarbas Ignalinos rajone. Didėja nuolatiniam darbui skirtų laisvų darbo vietų dalis. Į mokymo programas nukreipta daugiau asmenų. Nedarbą didinančios priežastys. Nedarbo mažinimo priemonės. Ilgalaikio nedarbo ištakos glūdi dar mokyklos suole. Bedarbiais žmonės tampa dėl labai įvairių priežasčių. Ilgalaikiai bedarbiai – labiausiai socialiai pažeidžiamų asmenų grupėje. Daugiausia rūpesčių su vyresnio amžiaus bedarbiais. Asmenų su negalia darbinis užimtumas. Nedarbas ir teritoriniai gyventojų užimtumo aspektai. Socialiniai nedarbo nuostoliai. Ekonominės nedarbo pasekmės. Psichologinės bedarbystės pasekmės. Minimali alga ir jo įtaka nedarbui. "Europinis nedarbas" Lietuvoje: ar to išvengsime? 2005 metų darbo rinkos prognozė. Darbo rinkos tendencijos 2007 metais. Išvados.

Ištrauka

Viena svarbiausių makroekonomikos problemų yra nedarbas. Daugelis žmonių netekę darbo, praranda pajamų šaltinį, patiria gyvenimo lygio smukimą, psichologinį diskomfortą. Todėl nedarbo problema yra politinių ir ekonominių diskusijų objektas. Ekonomistai tyrinėja nedarbą, norėdami nustatyti jo lygį, priežastis, makroekonominius ir mikroekonominius nedarbo nuostolius, perengti ir tobulinti vyriausybės užimtumo politiką.
Nedarbas yra apibūdinamas bedarbių skaičiumi ir nedarbo lygio rodikliais. Nedarbo lygį skelbia Statistikos departamentas ir Lietuvos darbo birža. Tačiau dėl skirtingų bedarbio sąvokų apibrėžimų nedarbo lygis, gyventojų tyrimų duomenimis ir darbo biržos duomenimis, yra skirtingi.
Šios temos tikslas – atskleisti, kodėl nedarbas yra neišvengiamas, kas lemia jo lygį, kokios yra nedarbo formos, kaip nedarbo lygį sumažinti.Tačiau realioje tikrovėje rinkos ekonomikos sąlygomis, kaip jau žinome, nedarbas egzistuoja.
Pirmuosiuose skyriuose apibrėžiamos nedarbo priežastys ir žmonių ryšys su bedarbyste. Vėliau supažindinama su socialiniais veiksniais, turinčiais įtakos nedarbui. Paskutiniajame skyriuje pateikiama 2003m nedarbo prognozė.
Dėstyme panaudota medžiaga apie žmogaus socialinę raidą Lietuvoje, darbo jėgą, užimtumą bei nedarbą.
Išvadose susistemintos pagrindinės priežastys, turinčios įtakos nedarbui, pateikti pasiūlymai kaip jį sumažinti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-11
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis87.58 KB
AutoriusJurgita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasLekt. B. Mrazauskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nedarbas jo priezastys ir raida Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 30 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Lekt. B. Mrazauskienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą