Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Tauragės apskrities darbo rinkos palyginamoji analizė

Tauragės apskrities darbo rinkos palyginamoji analizė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Aprašymas

Įvadas. Darbo rinkos teoriniai aspektai. Darbo rinkos ir darbo jėgos samprata. Darbo rinkos sąvoka ir rodikliai. Darbo jėgos sąvoka ir struktūra. Darbo užmokestis ir jo dydį lemiantys veiksniai. Teoriniai užimtumo aspektai. Nedarbo apibrėžtis, rūšys ir tipai. Metodų aprašymas. Dinamikos eilutė. Absoliutaus lygio padidėjimas/sumažėjimas. Vidutinis absoliutus padidėjimas/sumažėjimas. Tarpusavio ryšio priklausomybės tyrimas (koreliacija). Prognozavimas. Netolygumo ir koncentracijos koeficientas. Tauragės apskrities darbo rinkos palyginamoji analizė. Užimtumo koreliaciniai ryšiai. Užimtųjų skaičiaus ir gyventojų išsilavinimo tarpusavio ryšio nustatymas. Gyventojų užimtumo ir BVP, bei vidutinio mėnesiniu bruto darbo užmokesčio ir BVP tarpusavio ryšio nustatymas. Darbo užmokesčio ir užimtumo tarpusavio ryšio nustatymas. Gyventojų užimtumo dinamikos tyrimas. Tauragės apskrities ir Lietuvos darbo rinkų rodiklių pokyčio analizė ir tendencijų numatymas. Džini koeficiento ir Lorentzo kreivės analizė. Išvados. Priedai (6).

Ištrauka

Perėjimas prie kvalifikuota darbo jėga pagrįstos ekonomikos yra svarbus šiuolaikinės globalizacijos bruožas. Kitaip tariant, globalizacija sudaro prielaidas, kad kiekvienos šalies ekonominė plėtra ir ilgalaikis konkurencingumas pasaulio rinkoje priklausytų nuo tos šalies darbo jėgos išsilavinimo, galimybės nuolat ugdyti įgūdžius ir gebėjimus, palankios užimtumo bei darbo rinkos politikos.
Globalinės darbo rinkos problemos daro didžiulę įtaką ir Lietuvos darbo rinkai. Pigi ir išsilavinusi darbo jėga yra vienas pagrindinių pranašumų pokomunistinėse valstybėse. Globalinėje darbo rinkoje aukštos kvalifikacijos darbuotojų paklausa didėja, tačiau darbo sąlygos gerėja netolygiai, todėl ir kyla pavojus nutekėti intelektualiniam potencialui. Darbas yra ne vien žmogaus pajamų, bet ir jo socialinės padėties, visavertiškumo ir pasitenkinimo savimi pagrindas.
Taigi augantis visuomenės susidomėjimas darbo santykiais – neatsitiktinis. Mokslo ir technikos pažanga, spartus darbo našumo ir intensyvumo augimas bei kiti socialiniai ekonominiai veiksniai didina nedarbą, aštrina užimtumo problemas ir santykius tarp darbo ir kapitalo. Padėtį blogina ir neracionali darbo išteklių struktūra, neatitinkanti šiuolaikinių reikalvimų. Mažėjanti žemės ūkio sektoriaus plėtra, nepakankamos investicijos į pramonės ir paslaugų sektorius sukuria perteklinę darbo jėgą ir taip didina gyventojų užimtumo pažeidžiamumą bei pajamų nesaugumą. Žmonės imasi atsitiktinių darbų, kurie neužtikrina ilgalaikio užimtumo, sveikatos bei socialinio draudimo.
Lietuvoje yra ryškūs ekonominių sąlygų, įtakojančių ūkio plėtrą, regioniniai skirtumai, kurie lemia nemažus gyventojų užimtumo, pajamų lygio ir kitų socialinio-ekonominio regiono išsivystymo rodiklių netolygumus. Todėl atskiri regionai reikalauja gilesnės ekonominės statistinės analizės. Tam mes pasirinkome vieną iš Lietuvos regionų - Tauragės apskrities darbo rinką.

Darbo tema. Tauragės apskrities darbo rinkos palyginamoji analizė.
Darbo tikslas. Išanalizuoti ir palyginti Tauragės apskrities ir Lietuvos darbo rinką, bei numatyti Tauragės apskrities darbo rinkos plėtros galimybes ir tendencijas.
Darbo objektas. Tauragės apskrities darbo rinka.
Darbo uždaviniai:
1. Pateikti informaciją apie darbo rinką bei supažindinti su ja susijusiomis sąvokomis.
2. Pateikti matematinius bei aprašomosios statistikos metodus, kurie bus naudojami Tauragės apskrities darbo rinkos palyginamojoje analizėje.
3. Atlikti tyrimus, kurie leistų pagrįsti teoriškai aprašytus Tauragės apskrities darbo rinkos funkcionavimo ypatumus visos šalies kontekste.
Darbo metodai. Rašant šį kursinį darbą buvo remtasi moksline literatūra, kuri leido apibrėžti pagrindines sąvokas bei naudotus skaičiavimo metodus. Praktinėje darbo dalyje naudojami tokie matematiniai ir statistiniai metodai: dinamikos eilučių analitiniai rodikliai, ryšių tarp reiškinių ištyrimui – koreliacinė analizė, kur buvo panaudota tiesinės regresijos lygtis, determinacijos koeficientas bei koreliacijos koeficientas. Prognozavimui naudojama trendo funkcija bei regiono netolygumui įvertinti naudojama Lorentzo kreivė ir Džini koeficientas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-02-17
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai24
Dydis119.6 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasD. Beržinskienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Taurages apskrities darbo rinkos palyginamoji analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 35 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • D. Beržinskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą