Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Darbuotojų paklausos tendencijos Šiaulių mieste

Darbuotojų paklausos tendencijos Šiaulių mieste

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Gyventojų užimtumo teoriniai aspektai. Užimtumo sampratos. Užimtumo plėtra, politika, strategija. Užimtumo didinimas. Terminai, susiję su užimtumu. Darbuotojų paklausos tendencijos analizė. Šiaulių miesto darbo rinka. Darbuotojų paklausos Šiaulių mieste 2004 m – 2006 m tyrimo rezultatų analizė. Išvados ir rekomendacijos. Priedas (1).

Ištrauka

Darbas tradiciškai yra laikomas vienu iš keturių svarbiausių ekonominės veiklos faktorių, todėl natūralu, kad jo tyrimams yra skiriamas didelis ekonomistų dėmesys. Tyrimai dažniausiai būna labai plataus pobūdžio – nuo grynai teorinių, skirtų atskleisti darbo rinkos funkcionavimo pamatinius principus iki stipriai orientuotų į praktiką ir daugiausiai siekiančių paaiškinti tyrimo metu esančią padėtį konkrečioje darbo rinkoje ar atskiros asmenų grupės galimybes rasti darbą (tradiciškai yra laikoma, kad darbą sunkiau randa jaunimas, moterys, neįgalieji ir pan.).
Temos aktualumas. Gyventojų užimtumo, darbo rinkos formavimosi bei nedarbo problemos yra ypatingai aktualios tiek mūsų šalyje, tiek Europos ar pasaulio valstybėse. Dabartinė situacija darbo rinkoje lemia, kad daugelis darbdavių, ieškodami darbuotojų, susiduria su problemomis. Bet ne dėl to, kad švietimo įstaigos parengtų prastus specialistus ar darbininkus – tiesiog darbuotojų paklausa viršija pasiūlą. Smarkiai sumažėjus nedarbui ir išaugus gyventojų migracijai, darbo rinkoje daugėja neužpildytų darbo vietų. 2004 metų gegužės 1 dieną Lietuvai tapus visateise Europos Sąjungos nare, lietuviams atsivėrė plačios galimybės studijuoti, dirbi ir gyventi Europos sąjungos šalyse. Darbo jėgos nutekėjimo i užsienį pasėkmė – kvalifikuotų darbuotojų bei specialistų deficitas darbo rinkoje. Paskutiniais Lietuvos darbo biržos duomenimis, kvalifikaciją turinčių darbuotojų paklausa viršija pasiūlą. Todėl norint sėkmingai didinti užimtumą ir išlaikyti pakankamai aukštus šalies ekonomikos augimo etapus, būtina nuodugniai ištirti darbuotojų paklausos tendencijas bei faktorius, lemiančius darbuotojų kaitą.
Darbo tikslas. Nustatyti, kaip keitėsi darbuotojų paklausa Šiaulių mieste 2004 m – 2006 m ir kokie pagrindiniai veiksniai įtakojo permainas.
Darbo uždaviniai:
• Pateikti pagrindinius užimtumo teorinius aspektus.
• Atlikti tyrimą Šiaulių miesto įmonėse ir nustatyti darbuotojų paklausos tendencijas.
• Išanalizuoti darbo paklausos pokyčius Šiaulių mieste 2004 m – 2006 m .
• Pateikti išvadas bei rekomendacijas.
Darbo objektas – darbuotojų paklausos tendencijos Šiaulių mieste.
Darbo metodai:
• Mokslinės literatūros analizės metodas;
• Analizės metodas;
• Anketinis tyrimas;
• Statistinis tyrimo rezultatų įvertinimas;
• Grafinis metodas;
Darbui parengti naudota literatūra. Rašant darbą daugiausiai buvo remiamasi knygomis lietuvių kalba (mokslinė literatūra), Lietuvos Statistikos departamento ataskaitiniais duomenimis, Darbo biržos duomenimis, interneto puslapių informacija. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-03
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai14
Dydis65.06 KB
Autoriusjovita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbuotoju paklausos tendencijos Siauliu mieste [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą