Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Valiutų kursus veikiantys veiksniai ir tarptautinės politikos valiutos kursų atžvilgiu koordinavimas

Valiutų kursus veikiantys veiksniai ir tarptautinės politikos valiutos kursų atžvilgiu koordinavimas

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Pinigų apibrėžimas ir jų raida. Kas yra pinigai? Pinigų istorija. Kreditinių pinigų atsiradimas. Valiutų kursai ir jos rūšys. Valiutų rinka. Užsienio valiutų rinka. Valiutos kurso nuvertėjimas ir valiutos kurso pakilimas. Fiksuoti valiutų kursai. Plaukiojantys valiutų kursai. Realus ir nominalusis valiutų kursai. Valiutų kursus veikiantys veiksniai. Dėl kokių priežasčių valiutos kursas gali keistis. Valiutinių kursų judėjimo priežastys. Valiutų krizės vertinimas. Pagrindinių valiutų krizės rodiklių nustatymas. Tarptautinės politikos valiutų kursų atžvilgiu koordinavimas. Tarptautinės politikos koordinavimas. Europos pinigų sistema. Euro įvedimas. Išvados.

Ištrauka

Pinigai - mainų priemonė, tarpininkai. Iki tokių pinigų, kokius mes turime dabar, kaip pinigai funkcionavo akmenys, įvairios kriauklės, žvėrių kailiai, sidabras, auksas ir kitos vertybės, kurios buvo visuotinai pripažintos mainų priemo¬ne.
Pinigų atsiradimas buvo pažanga. Jie atliko visuotinio ekvivalento vaidmenį. Popieriniai pinigai savo esme yra tik pinigų ženklai. Mainų ir mokėjimo priemo¬nės galią jiems suteikia valstybė tiek savo finansiniu potencialu (valstybės iždo paja¬momis), tiek savo juridiniu autoritetu. Kitaip tariant, popieriniai pinigai turi perka¬mąją galią todėl, kad yra visuotinai pripažįstami ją turį. Plačiau šią temą apibūdinau pirmajame skyriuje. Supažindinau su sąvoka pinigai, o taip pat priminiau pinigų istoriją.
Tačiau, kiekviena valstybė ar valstybių sąjungos turi savo valiutą. Asmuo nuvykęs į kitą valstybę gali atsiskaityti tik tos valstybės valiuta. Čia jam padeda valiutų rinka. Jis savo valstybės valiutą gali pasikeisti į norimos valstybės valiutą. Valiutų rinką plačiau aprašiau antrame skyriuje. Taip pat antrame skyriuje nagrinėjau valiutų kursus ir jos rūšis.
Valiutos kursas gali kilti arba leistis. Tai lemia daugelis veiksnių. Trčiame skyriuje nagrinėjau valiutų kursus veikiančius veiksnius. Tai dėl kokių priežasčių valiutų kursai gali keistis. Taip pat aprašiau valiutų krizės vertinimą. Kaip vyriausybės nuspėja valiutų krizės pradžią arba atvirkščiai.
Tarptautinė politika – nuolatinis įvairių reikalų ir problemų sprendimas, nuolat kintančiomis sąlygomis atsirandančių naujų interesų, poreikių ir iššūkių koordinavimo procesas. Ketvirtame skyriuje nagrinėjau tarptautinės politikos valiutų kursų atžvilgiu koordinavimą. Aptariau Europos pinigų sistemą, kas tai yra, jos tikslas ir iš kokių dalių sudaryta. Taip pat trumpai aprašiau euro įvedimo pasekmes. Koks pokytis įvyko Europos valstybėms įsivedus eurą.
Šiame darbe panaudojau vieną schemą.
Naudojausi 9 literatūros šaltiniais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-04
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis44.37 KB
Autoriusdievacka
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasD. Leskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valiutu kursus veikiantys veiksniai ir tarptautines politikos valiutos kursu atzvilgiu koordinavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • D. Leskienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą