Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Nusikalstamumo, skurdo ir nedarbo Lietuvoje ryšio įvertinimas

Nusikalstamumo, skurdo ir nedarbo Lietuvoje ryšio įvertinimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Nedarbas, jo rūšys ir darbo rinka. Bendrosios sąvokos. Klasikinės ekonomikos požiūris. Neoklasikinis ekonomikos požiūris. Nedarbo rūšys. Darbo rinka. Nedarbo ir skurdo ryšys. Nusikalstamumas ir jo prevencija. Nusikalstamumas, nusikaltimų tipai. Nusikalstamumo tendencijos Lietuvoje ir Europoje. Nusikaltimus padariusių asmenų socialinė padėtis. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Šalies gyventojų užimtumas, jų nedarbas, nusikalstamumas ir skurdas yra viena opiausių ekonominių ir socialinių problemų, nuo kurių išsprendimo priklauso ekonominis krašto potencialas, vyriausybės veiklos įgyvendinimo rezultatas. Pastarieji procesai sudarė prielaidas apibendrinti gyventojų užimtumo ir nedarbo problemas bei priežastis šiame darbe.Užimtumo problema yra sudėtinga, kasdieną iškyla naujų uždavinių, ypač keičiantis politinėms bei ekonominėms gyventojų gyvenimo sąlygoms.
Skurstačių žmonių yra kiekvienoje šalyje, net ir pačioje turtingiausioje. Visiškai įveikti skurdo nesugeba ir turtingiausios valstybės. Mat jo priežastys įvairios, daugialypės. Jos priklauso iš dalies nuo valstybes politikos, iš dalies - nuo visuomenės kultūros, iš dalies - nuo paties žmogaus. Kovoti su skurdo priežastimis nėra lengva. Tam reikia suderintų valstybės ir visuomenės veiksnių.
Lygiai taip pat ir nusikalstamumas yra glaudžiai susijęs su šalies ekonomine, socialine, teisine ir politine padėtimi bei jos pokyčiais. Perėjimas prie rinkos ekonomikos iš esmės pakeitė visą ūkinę ir socialinę sistemą, pakito ir nusikalstamumo struktūra.
Perėjimas į naują ekonominę sistemą labai skausmingas, ypač Lietuvai, kuri savo nepriklausomybę atgavo tik 1991 metais. Ekonominės blokados, valstybinės nuosavybės privatizacijos metu nemažai žmonių neteko darbo. Jauni ir vidutinio amžiaus žmonės apskritai pirmą kartą susidūrė su nedarbu. Daugumai žmonių tai buvo skausmingas psichologinis lūžis, jį sunkino blogėjanti materialinė būklė, kuri tapo skurdo priežastimi. Pakitęs gyvenimas sugriovė senąją vertybių sistemą, tai savo ruožtu skatino nusikalstamumą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-14
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis623.72 KB
AutoriusGintare
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nusikalstamumo skurdo ir nedarbo Lietuvoje rysio ivertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą