Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Lietuvos užsienio prekybos analizė (2)

Lietuvos užsienio prekybos analizė (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Užsienio prekybos politikos raida. Lietuvos užsienio prekybos rinkos pasikeitimas. Teisinės bazės tobulinimas. Muitų suspendavimas ir kvotų suteikimas. Strateginių prekių eksporto kontrolė. Lietuvos užsienio prekybos kaita. Lietuvos eksportas ir importas ir balansas (prieš ir po įstojimo į Europos Sąjungą (ES)). Svarbiausi užsienio prekybos partneriai. Lietuvos eksportas ir importas pagal KPN skyrius ir makroekonomikos kategorijų klasifikaciją. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos ekonomikos raidos tendencijos neatskiriamos nuo pasaulio ekonomikos raidos tendencijų. Šiandien Lietuvai, tapusiai globalios ekonomikos dalimi (įstojus į Europos Sąjungą), tiesiogią įtaką daro pasaulio ir Europos ekonomikos pokyčiai - Lietuvoje keičiasi tiek vidaus, tiek išorės rinkos sąlygos. Naujų griežtesnių standartų atsiradimas, muitų naikinimas ir kiti veiksniai sąlygoja įmonių veiklos galimybes šalyje bei prekiaujant su užsienio šalimis. Šių sąlygų tendencijų kitimas šiai dienai yra ypač aktualus.
Užsienio prekybos struktūros pasikeitimai (užsienio prekybos perorientavimas iš buvusios SSRS į Vakarų šalis) liberalizavus išorės ekonominius ryšius buvo susiję ne tik su pardavimų geografija, t.y. su prekybos partnerių kaita, bet ir su gaminių struktūros pokyčiais.
Lietuvos užsienio prekybos režimo spartus liberalizavimas atliko svarbų vaidmenį sukuriant sąlygas rinkos ekonomikai ir šalies ekonomikos plėtrai. Kaip pažymi kai kurie užsienio analitikai, "liberalus Lietuvos prekybos režimas buvo esminis ekonominio šalies atsigavimo veiksnys<...>". Kaip jau minėta anksčiau, tikėtina, kad sisteminiai pokyčiai šalyje buvo pagrindinis veiksnys įgyvendinant liberalų užsienio prekybos režimą ir atveriant Lietuvos ekonomiką.
Nuo 2004 m. gegužės 1 d. Lietuva perėmė visus Europos Sąjungos sutartinius santykius su trečiosiomis šalimis bei tarptautinėmis organizacijomis. Tokiu būdu, užsienio prekybos režimo nustatymas yra deleguotas Europos Sąjungos Tarybai bei Europos Komisijai ir Lietuvos Respublika įsijungė į bendrąją Europos Sąjungos prekybos politikos erdvę, kur visa užsienio prekyba yra reglamentuojama vieningai.
Europos Sąjungos plėtra atvėrė didžiules galimybes Lietuvos verslui – Lietuva įsiliejo į bendrąją rinka, turinčią daugiau kaip 450 milijonų vartotojų. Lietuva ne tik tapo bendrosios rinkos nare - ji taip pat dalyvauja ES išorinės ekonominės politikos formavime. Svarbi užduotis mūsų ūkiui yra ne tik atlaikyti išaugusią konkurenciją, bet ir pasinaudoti gerokai didesnės vidaus rinkos pranašumais bei didesniu kitų rinkų atvirumu, siekiant spartaus ekonomikos augimo.
Darbo tikslas:
• išnagrinėti Lietuvos užsienio prekybos sąlygas;
• išnagrinėti eksporto bei importo rodiklius;
• išnagrinėti prekybos partnerius.
Tyrimo uždaviniai:
• apžvelgti Lietuvos užsienio prekybos politikos raidą;
• susipažinti su prekybos teisine baze;
• apžvelgti Lietuvos prekybos eksporto ir importo rodiklius bei tendencijas.
Tyrimo objektas:
• Lietuvos užsienio prekybos kaita.
Tyrimo metodai:
• Darbe atlikti tyrimai yra žvalgomojo pobūdžio. Darbe naudojami lyginamoji ir statistinių duomenų analizė, grafinio modeliavimo metodai, ekspertų nuomonių palyginamoji analizė.
Naudota literatūra:
• Šio darbo rašymui buvo naudojami straipsniai iš laikraščių, knygos bei internetiniai puslapiai. Šią literatūra stengiausi rinktis pagal patikimumą ir tikslumą, pvz. laikraščių straipsniuose buvo rašoma analitikų nuomonės apie šalies prekybos raida, internetiniuose duomenis pateikia vyriausybė savo oficialiuose tinklalapiuose. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-14
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis1.74 MB
Autoriusindike
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasSeledienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos uzsienio prekybos analize (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Seledienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą