Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Kapitalo biudžetas ir jo valdymas

Kapitalo biudžetas ir jo valdymas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Kapitalinio biudžeto raida. Kapitalo investicijų sprendimų tipai. Pagrindiniai ekonominio projekto įvertinimo principai. Investicinių projektų efektyvumo vertinimo metodai. Esamosios vertės metodas. Būsimosios vertės metodas. Atsipirkimo periodo metodas. Naudos - kaštų santykio metodas. Investicijų įvertinimo metodai. Projekto pinigų srautai. Metinis pinigų srautas. Diskontiniai metodai. Diskontavimo esmė. Grynosios dabartinės vertės metodas (Net present value). Vidinė pelno norma (IRR). Investicinių projektų vertinimo metodų palyginimas. Vertinimo tikslai. Pasaulinis kapitalinis biudžetas. Išvados.

Ištrauka

Pokyčių laikotarpiu, pereinant iš planinės ekonomikos į rinkos sąlygas, kai kurių įmonių vadovai ėmė nebetikėti planavimo svarba ir pasinėrė į rinkos gyvenimą, neturėdami ilgalaikių tikslų. Natūralu, kad daugelis tokių įmonių sužlugo, nesugebėjusios numatyti ir prisitaikyti prie rinkos pokyčių. Palaipsniui susiklosčius rinkos santykiams, mažai kam bekyla klausimas, ar reikia planuoti veiklą. Juk, norint pasiekti tikslą, pirmiausia reikia jį turėti. Klausimas krypsta kitomis linkmėmis. Kokiam laikotarpiui planuoti? Kokius išorinius ir vidinius pokyčius įvertinti? Kiek detali turėtų būti veiklos planų finansinė išraiška?
Planavimas - tai vadybos funkcija, skirta organizacijos ateities ištekliams, veiklos programai bei jos rezultatams numatyti, siekiant organizacijos tikslų, Planavimo funkcija derina tarpusavyje ir nukreipia bendram tikslui skirtingų laiko perspektyvų tikslus, taip pat - skirtingų veikų užduotis bei išteklius. Išsivysčiusios rinkos šalyse skirtingų įmonių vadovai savitai įgyvendina planavimo funkciją. Tačiau yra ir bendrumų - valdymo apskaitos skyriai teikia planuotojams reikiamos kiekybinės informacijos. Kuo tiksliau planas bus išreikštas kiekybiniais rodikliais, tuo aiškesnės bus atsakingų centrų užduotys, tuo lengviau bus stebėti plano įvykdymo sėkmę, t.y. įgyvendinti ne mažiau svarbią vadybos funkciją- kontrolę.
Kontrolė — tai vadybos funkcija, kuri stebi, ar aktualioji organizacijos veikla vyksta pagal parengtą planą, perspėja apie nukrypimus.
Efektyvios kontrolės pagrindas - pagrįstas planas. Antra vertus, planavimas bus bereikšmis, jei nebus kontroliuojamas jo vykdymas. Kontrolė įgyvendinama, palyginus aktualios veiklos rezultatus su tais, kurių buvo tikėtasi planuose.
Jei pažvelgsime į įmonę kaip į valdomą, sistemą, tai įsitikinsime, jog įmonė yra valdoma tuomet, kai joje egzistuoja:
• planavimas - numatantis įėjimą (išorimus veiksnius);
• valdymas - veikiantis procesą (vidinius veiksnius) pagal planą;
• kontrolė - matuojanti veiklą;
planavimo ir kontrolės sąveika, užtikrinanti aktualiosios veiklos ir planų grįžtamąjį ryšį.
Kodėl svarbus įmonės planų ir aktualios veiklos rezultatų grįžtamasis ryšys? Planai visuomet slepia tam tikrą netikrumą ir riziką, nes ateities neįmanoma numatyti tiksliai. Iš tikrųjų veiklą gali nulemti daug nenumatytų veiksnių, todėl patys planai taip pat turi būti koreguojami, atsižvelgiant į šių veiksnių įtaką.
Kas užtikrina planų ir aktualiosios veiklos palyginimą bei grįžtamąjį ryšį? Valdymo apskaitos požiūriu, tai atlieka biudžetai -svarbiausias planavimo ir kontrolės įrankis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-26
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis41.43 KB
Autoriusera
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDoc. D. Laskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kapitalo biudzetas ir jo valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Doc. D. Laskienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą