Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Nedarbas Lietuvos darbo rinkoje: jaunimo situacija

Nedarbas Lietuvos darbo rinkoje: jaunimo situacija

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Jaunimo integracijos į darbo rinką ypatumai. Jaunimo integracijos į darbo rinką suvokimas. Nedarbo samprata ir jaunimo nedarbo specifika. Darbo rinkos valdymo sistemos įtaka jaunimo integracijai. Darbo rinkos programos jaunimui. Aktyvios darbo rinkos priemonės. Jaunimo aktyvumą darbo rinkoje didinančios atviro informavimo paslaugos. Išvados. Pasiūlymai.

Ištrauka

Lietuva, tapusi Europos sąjungos nare, siekia kuo greičiau integruotis į europines struktūras. Politikos tikslus šioje srityje valstybė nustato atsižvelgdama į ES direktyvų reikalavimus. Pastebima, kad domėjimasis jaunimo problemomis bei jaunimo politika pastaruoju metu vis aktyvesnis.
Darbo temos aktualumas. Esant dabartinei ekonomikos situacijai, mūsų valstybė susiduria su viena aktualiausių socialinių problemų – nedarbu ir imasi priemonių gyventojų užimtumui skatinti. Jaunimui ypatingai svarbu turėti darbą, nes tai pagrindinis dalykas, kuris padeda įsitvirtinti visuomenėje, įgyti savarankiškumą ir realizuoti savo siekius. Visuomenė, kuri jaunimui negali sudaryti sąlygų ir pasiūlyti darbo rinkoje konkrečių galimybių, rizikuoja patekti į užburtą nedarbo ir socialinės atskirties ratą. Galimybė dalyvauti darbo rinkoje padeda užtikrinti socialinį stabilumą, kuris yra valstybės ekonominio augimo ir gerovės pagrindas. Suprantama, kad jaunimo tinkamumas darbui ir galimybės yra didesnės, jei jie turi gerą išsilavinimą bei reikalingą patirtį.
Europos užimtumo strategijoje Europos Komisija ir valstybės narės aiškią pirmenybę teikia jaunimui. Užimtumo gairėse minima, kad valstybės narės privalo siekti kiekvienam jaunam bedarbiui suteikti "naujo starto" galimybę nepasibaigus jų bedarbystės šešių mėnesių laikotarpiui. Konkrečiai pažymima, kad "būtina jaunimui suteikti galimybę įgyti pagrindinius įgūdžius, kurių reikia darbo rinkai."
Darbo objektas
Jaunimo situacija Lietuvos darbo rinkoje.
Darbo tikslas:
Aptarti jaunimo situaciją Lietuvos darbo rinkoje, įvardinti darbo rinkos programas jaunimui, bei pasiūlyti jaunimo integracijos į darbo rinką priemonių optimizavimo būdus.
Darbo uždaviniai:
supažindinti su dabartinę jaunimo nedarbo situaciją Lietuvoje;
pateikti nedarbo sampratą bei atskleisti darbo rinkos valdymo sistemos įtaką jaunimo integracijai;
pristatyti darbo rinkos programas jaunimui.
Darbo metodika: mokslinės literatūros analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-21
DalykasMakroekonomikos referatas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai14
Dydis32.71 KB
AutoriusArev
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasZ. Gaigalienė
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nedarbas Lietuvos darbo rinkoje jaunimo situacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Z. Gaigalienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą