Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Nedarbas Lietuvoje (19)

Nedarbas Lietuvoje (19)

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Nedarbo esmė. Nedarbo tipai. Natūralus nedarbo lygis. Trumpalaikis ir ilgalaikis nedarbas. Nedarbo priežastys. Nedarbo pasekmės. Ekonominės nedarbo pasekmės. Psichologinės bedarbystės pasekmės. Socialinės nedarbo pasekmės. Nedarbo mažinimo priemonės. Nedarbas Lietuvoje. Statistiniai duomenys. Gyventojų nedarbas pagal lytį. Moterų nedarbo problema. Jaunimo nedarbo problema. Gyventojų nedarbo problemos kaime. Lietuvos darbo biržos veikla. Išvados.

Ištrauka

Nedarbas - rimta socialinė problema, su kuria susiduria visos rinkos ekonomikos šalys. Vis aktualesnė ji tampa ir į rinkos ekonomikos keliu žengiančioms šalims. Viena svarbiausių ekonominių ir socialinių problemų yra gyventojų užimtumo didinimas, naujų darbo vietų kūrimas ir nedarbo mažinimas. Gyventojų užimtumo, nedarbo problemos yra aktualios visame pasaulyje. Ne išimtis ir Lietuva - čia jos ypač aktualios tapo po Lietuvos Nepriklausomybės, tai yra perėjus iš planinės į rinkos ekonomiką. Iš esmės reikėjo pertvarkyti šalies ūkio struktūrą, vykdyti privatizavimą, ieškoti naujų rinkų ir kita. O tai negalėjo nepaveikti gamybos, paslaugų plėtros, specialistų persiorientavimo dirbti naujomis ekonominėmis sąlygomis. Atskiros ūkio šakos ir įmonės pradėjo dirbti ne visu pajėgumu, reikėjo sumažinti darbo vietų skaičių, sutrumpinti savaitės darbo laiką ir imtis kitų priemonių. Šios ir daugelis kitų priežasčių vertė ieškoti padėties pagerinimo būdų ir spręsti gyventojų socialinius klausimus, tokius kaip minimalus atlyginimas, nedarbas, pašalpų garantija.
Nedarbo ekonominės ir socialinės pasekmės sunkiai nusakomos, bet jos tiesiogiai susijusios su šalies ekonomikos rezultatais, nes, kylant ekonomikos potencialui, didėja gyventojų užimtumas, tenkinami gyvenimo poreikiai, iki minimumo mažėja žmonių psichologinis ir socialinis nuosmukis. Todėl gyventojų užimtumo didinimas ir nedarbo mažinimas – pagrindinė šalies ekonominės politikos užduotis.
Šio kursinio darbo tikslas apžvelgti nedarbą, pateikti naujus jo duomenis. Uždaviniai – aptarti nedarbo esmę, nedarbo tipus, išnagrinėti ir įvertinti nedarbo priežastis bei pasekmes, aprašyti Darbo biržą, pateikti statistinius duomenis apie nedarbą Lietuvoje per pastarąjį laikotarpį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-01
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai14
Dydis40.97 KB
AutoriusVU
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nedarbas Lietuvoje (19) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą