Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Bankininkystės sistemos veikla Lietuvoje dabartiniu laikotarpiu

Bankininkystės sistemos veikla Lietuvoje dabartiniu laikotarpiu

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas. Išanalizuoti bankininkystės sistemos veiklą Lietuvoje dabartiniu laikotarpiu. Bankai. Bankų tipai. Centrinis bankas. Lietuvos bankas. Lietuvos centrinio banko sudėtis ir valdymo struktūra. Lietuvos centrinio banko atliekamos funkcijos. Lietuvos banko vykdoma pinigų politika. Komerciniai bankai. Komercinių bankų veikla. Komercinių bankų operacijos sąvoka, operacijų kvalifikacija ir jų savybės. Sąskaitų atidarymas. Indėlių priėmimas. Elektroninių mokėjimo priemonių išdavimas. Kreditavimas. Elektroninė bankininkystė. Elektrinės bankininkystės situacija Lietuvoje. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Temos aktualumas. Pinigai ir bankai yra ypač svarbūs elementai ekonomikoje. Vargiai rastume sferą, kur būtų galima apsieiti be pinigų. Pinigai bet kokiu atveju tarpininkauja mainuose, prekių apskaitos, taupymo ir mokėjimo funkcijose. Pinigai ekonomikoje reikalingi kaip priemonė atlikti tam tikrus sandėrius, prekėms įsigyti ar jas parduoti. Bankai – vieni iš pagrindinių ir svarbiausių ekonominės veiklos dalyvių ir atlieka strateginį vaidmenį. Jie kaupia lėšas priimdami indėlius, skolina pinigus juridiniams ir fiziniams asmenims.
Bankininkystė yra sena veiklos rūšis. Paskolas teikiantys bei užsienio valiutas keičiantys bankai egzistavo jau senovės Babilonijoje ir antikinėse civilizacijose, ypač Romoje. Bankų steigimas Lietuvoje taip pat turi seną istoriją. Taupmenų (santaupų) skolinamosios bendrovės, veikusios kooperatiniais pagrindais Lietuvoje pradėjo kurtis 1871 m., pirmosios kredito bendrovės pradėjo steigtis 1907 m .. Pirmieji bankai priimdavo apsaugai pinigus, brangenybes ir, imdami dideles palūkanas, skolindavo pinigus. Bankai išduodavo aukso savininkams vertybinį popierių vietoje aukso, kurį vėl būdavo galima iškeisti į auksą. Atitikmuo šiais laikais – čekiai.Absoliučiai dabartiniu laikotarpiu bankai, reaguodami į išorinę aplinką ir joje vykstančius pokyčius, atitinkamai transformuoja savo veiklą, keičia organizacines struktūras, kuria ir diegia naujus produktus bei paslaugas, plečia rinkas.
Norėdama suvokti Lietuvos bankininkystės aktualumą šių laikų visuomenei, vis spartėjant technologinėms naujovėms, plečiantis finansinių operacijų mastui ir joms sudėtingėjant, panagrinėjau bankų tipus bei jų funkcijas, valdymo struktūrą,vykdomą pinigų politiką.

Taigi darbo objektas- tai Lietuvos centrinis bei komerciniai bankai.
Darbo tikslas. Išanalizuoti bankininkystės sistemos veiklą Lietuvoje dabartiniu laikotarpiu.


Tikslas bus pasiekiamas iškeliant šiuos uždavinius:
• Trumpai pristatant bankus, jų funkcijas bei rūšis.
• Išanalizuojant Lietuvos bankų tipus bei atliekamas funkcijas.
• Panagrinėjant Lietuvos centrinio banko sudėtį ir valdymo struktūrą bei jo atskaitomybę.
• Plačiau paanalizuojant bankų vykdomą pinigų politiką.
• Aprašant Lietuvos komercinių bankų veiklą.
• Išanagrinėjant elektroninės bankininkystės situaciją Lietuvoje.
Darbo šaltiniai. Rašant šį darbą esminiai šaltiniai buvo Lietuvos Respublikoje galiojantys teisės norminiai aktai, reglamentuojantys bankų veiklą tiesiogiai, ar įtvirtinantys reikšmingas bankų veiklai nuostatas. Neapsiribota vien tik teisine literatūra plačiąja prasme, darbe naudota statistinė informacija, pateikta Lietuvos Bankų Asociacijos puslapyje internete. Taip pat svarbūs šaltiniai buvo Lietuvos centrinio banko bei komercinių bankų puslapiai internete. Dar rėmiausi moksline literatūra: Vaškelaitis V. Pinigai: komerciniai bankai ir jų rizikos valdymas ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-22
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis179.01 KB
AutoriusMartyna
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDokt. D. Laškienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bankininkystes sistemos veikla Lietuvoje dabartiniu laikotarpiu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 37 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Dokt. D. Laškienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą