Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Monetarinė politika (8)

Monetarinė politika (8)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Monetarinė politika. Monetarinės politikos įgyvendinimas. Konfliktai tarp monetarinės politikos tikslų. Monetarinės politikos įgyvendinimo priemonės. Atviros rinkos operacijos. Komercinių bankų diskontavimas. Atsargų normos reglamentavimas. Monetarinės politikos sukeliamos problemos. Palūkanų normos traktavimas. Stabdančioji ir skatinančioji monetarinė politikos. Skatinančioji monetarinė politika. Stabdančioji monetarinė politika. Monetarinė politika ir euro įvedimas. Išvados.

Ištrauka

Visi mes žinome, kad reikia skatinti nacionalinio produkto gamybą, mažinti infliaciją ir nedarbo lygį, kad ekonomika Lietuvoje augtų Tačiau kartais net nesusimąstome, kokiomis priemonėmis visa tai galima padaryti. Juk tereikia tik giliau panagrinėti ir suprasime, kad visa tai įgyvendinama taikant monetarinę politiką.
Darbo objektas – Monetarinė politika
Darbo tikslas – remiantis turima literatūta išsiaiškinti kas yra monetarinė politika
Darbo uždaviniai:
• apžvelgti monetarinės politikos tikslus ir esmę;
• išanalizuoti stabdanciąją ir skatinančiąją monetarines politikas;
• apžvelgti monetarinės politikos įgyvendinimo priemones;
• išsiaiškinti monetarinės poltikos problemas;
Tyrimo metodai – Mokslinės literatūros analizėMonetarinė politika – tai centrinio banko politika, reguliuojanti pinigų masės didėjimo tempus ir palūkanų normos pokyčius. Pagrindinis monetarinės politikos tikslas yra skatinti nacionalinio produkto gamybą, užkirsti kelią nedarbo augimui ir infliacijai. Kiekvienu laikotarpiu šiuos tikslus rikiuoja bei konkrečiai formuluoja vyriausybė, o monetarinę politiką tiesiogiai realizuoja šalies centrinis bankas.(Kaip akcentuojama "Ekonomikos teorija" 2005,p.218)
Monetarinę politiką susidaro:
1. Grynųjų pinigų kiekio apyvartoje kontroliavimas. Šiuolaikiniais laikais, daugiausiai pinigų yra laikoma elektroniniame pavidale, mažesnė dalis yra popieriniai pinigai. Valstybė nustato kokia rezervinė pinigų dalis turi būti bankuose nuo jiems patikėtų pinigų. Didesnis grynųjų pinigų kiekis ir rezervas bankuose mažiną pinigų multiplikaciją, o tuo pačiu ir infliaciją.
2. Palūkanų normas. Valstybė pradeda skolintis pinigus už nacionaline valiutą, tokių būdu nurodo kokiomis orientacinėmis palūkanomis bankams skolinti pinigus. Įprastai valstybės paskolos palūkanos yra mažesnės negu bankų palūkanos kitiems klientams, nes valstybė laikoma patikimesniu partneriu ir reikia mažiau išlaidų kontroliuoti jos mokumą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-23
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis38.47 KB
AutoriusJulita
Viso autoriaus darbų20 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasV. Satkauskienė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Monetarine politika (8) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Utenos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • V. Satkauskienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą