Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Bendro vidaus produkto (BVP) modeliavimas

Bendro vidaus produkto (BVP) modeliavimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Bendro vidaus produkto (BVP) reikšmė ir jo skaičiavimo modeliai bei jų taikymas. Kiti taikomi modeliai. Nagrinėti statistiniai duomenys. Realiojo BVP didėjimo tempo modeliavimas. Žemės ūkis, medžioklė ir miškininkystė bei žuvininkystė. Pramonė. Kasybos pramonė ir karjerų eksploatavimas. Apdirbamoji pramonė. Elektros, dujų ir vandens tiekimas. Statyba. Didmeninė ir mažmeninė prekyba. Viešbučiai ir restoranai. Transportas, sandėliavimas ir nuotoliniai ryšiai. Finansinis tarpininkavimas. Nekilnojamasis turtas, nuoma ir kita verslo veikla. Vyriausybės finansuojamos veiklos. Kita veikla. Lietuvos ekonomikos augimo išankstinio vertinimo rezultatai. Išvados.

Ištrauka

Šio kursinio darbo tema – BVP modeliavimas. BVP – bendrasis vidaus produktas – užima labia svarbią vietą tiek moakroekonomikos analizėse, tiek statistiniuose tyrimuose. Tai yra vienas iš geriausiai ekonominį lygį nusakančių rodiklių. Jo reikšmė ir skaičiavimo modeliai, taipogi jų taikymas ir analizavimas yra pristatyti šiame darbe.
Darbo tikslas – atskleisti Lietuvos ekonomikos augimą, taikant Lietuvos realiojo BVP kitimo trumpu laikotarpiu išankstinio įvertinimo metodą. Šio metodo privalumas – nedaromos išankstinės prielaidos apie rodiklių kitimą nagrinėjamu laikotarpiu, t. y. rezultato tikslumą lemia tik aposteriorinės paklaidos. Realiojo BVP didėjimo tempas analizuojamas dėl to, kad šis rodiklis leidžia pašalinti sezoniškumo įtaką modeliuojamų rodiklių kitimui.
Be to, bus pristatyti ir kiti modeliai, kurie yra taikomi, tačiau plačiau ir giliau naudosime anksčiau minėtąjį, pradžioje pristatant nagrinėtus statistinius duomenis, tada imant kiekvieną BVP sektorių atskirai: žemės ūkį (taip pat miškininkystė, žuvininkystė), pramonę (kasybos, apdirbamoji pramonė, karjerų eksploatavimas, elektros, dujų ir vandens tiekimas), paslaugų sektorių (statyba, didmeninė ir mažmeninė prekyba, viešbučiai ir restoranai, transportas, sandėliavimas ir nuotoliniai ryšiai, finansinis tarpininkavimas, nekilnojamasis turtas, nuoma ir kita verslo veikla, vyriausybės finansuojamos veiklos ir kita veikla), taip pat bus pristatyti Lietuvos ekonomikos augimo išankstinio vertinimo rezultatai ir pateiktos atitinkamos išvados. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis371.74 KB
Autoriusxanat
Viso autoriaus darbų20 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasAsist. Ana Čuvak
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasFundamentinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendro vidaus produkto (BVP) modeliavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Asist. Ana Čuvak
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą