Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Paklausos elastingumo taikymas praktikoje

Paklausos elastingumo taikymas praktikoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Tikslas - išsiaiškinti, kaip teoriškai yra apibūdinamas ir apskaičiuojamas paklausos elastingumas, ir kaip jis taikomas praktiškai. Paklausos elastingumą kainai lemiantys veiksniai. Paklausos elastingumas. Kainai. vartotojo pajamoms. Reklamai. Kryžminis elastingumas. Elastingumo skaičiavimas ir problemos. Paklausos elastingumo taikymas praktikoje. Įvadas į paklausos elastingumo taikymą praktikoje. Paklausos elastingumas kaip poveikio tyrimo priemonė. Paklausos elastingumo taikymas ir akcizo mokestis. Paklausos elastingumo pavyzdžiai ir komentarai. Išvados.

Ištrauka

Versle yra svarbiausia identifikuoti ir efektyviai įvertinti paklausą. Įmonei sunku dirbti pelningai dėl nepakankamos paklausos, net jeigu jos vadybininkai yra aukščiausios klasifikacijos, o gamybos procesas yra maksimaliai efektyvus. Todėl labai svarbu tinkamai įvertinti vartotojų paklausą bei galimus jos pokyčius priimant tiek ilgalaikius, tiek trumpalaikius sprendimus vadybos srityje.
Skirtingų prekių ir paslaugų paklausa skirtingai reaguoja į įvairiausius aplinkos veiksnius. Vienų prekių ar paslaugų paklausa labai jautriai reaguoja į pasikeitimus, kitų – mažiau, o dar kitų, - ir visai nereaguoja. Viena iš ekonomikos teorijoje naudojamų priemonių, skirtų šiems pokyčiams įvertinti ir yra elastingumo skaičiavimas. Elastingumas dažniausiai apibrėžiamas kaip paklausos kiekio kitimo procentas, vienam iš paklausą veikiančių faktorių pakitus 1 proc.
Viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl elastingumo teorija taikoma mikro lygmenyje, yra ta, kad teisingas paklausos įvertinimas leidžia prognozuoti firmos veiklos rezultatus (būsimas pajamas, pelną). Elastingumo teikiama informacija gali būti labai svarbi analizuojant galimą riziką, verslo perspektyvas, rezultatus, susijusius su įvairiomis prekėmis bei jų pardavimais.
Elastingumo teorija yra plačiai taikoma ir praktikoje: kiekvienos firmos konstruktyviems vadybiniams sprendimams priimti, taip pat ir valstybės - ekonominėje politikoje įvedant valstybinę kainų kontrolę bei mokesčių sistemą, privaloma žinoti paklausos jautrumą, arba reagavimą, į faktorių, sąlygojančių paklausos funkciją, pokyčius.
Mūsų darbo tikslas ir yra, išsiaiškinti, kaip teoriškai yra apibūdinamas ir apskaičiuojamas paklausos elastingumas, ir kaip jis taikomas praktiškai. Taip pat paanalizuosime, kokiais metodais gali naudotis vadybininkai, įvertindami paklausos mastą ir pokyčius. Analizuosime skirtingas paklausos elastingumo rūšis: kainų atžvilgiu, vartotojo pajamų atžvilgiu, kryžminį, bei elastingumą reklamos atžvilgiu. Darbo pabaigoje pateiksime išvadas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-09-29
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14
Dydis1.73 MB
AutoriusAgnė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasStartienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paklausos elastingumo taikymas praktikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Startienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą