Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Darbo rinka ir jos valstybinis reguliavimas

Darbo rinka ir jos valstybinis reguliavimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Įvadas. Darbo rinka. Tobulos konkurencijos darbo rinka. Darbo išteklių valdymo valstybinė politika. Valstybinė darbo išteklių valdymo sistema. Valstybės vaidmuo darbo rinkai. Nelegali darbo rinka. Darbo sąjungos ir jų įtaka darbo rinkai. Darbo santykių teisinis reguliavimas. Šiandieninė darbo rinkos situacija Lietuvoje. Protų "nutekėjimas". Lietuvos darbo rinkos struktūra. Nedarbo situacija Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Prieš 10 metų darbo rinkos sąvoka buvo vartojama tik darbo biržose ir mokslo įstaigose. Šiandien ši sąvoka jau žinoma kiekvienam savarankiškam piliečiui. Moksleivis darbo rinka domisi pasirinkdamas profesiją, darbuotojas – ieškodamas patrauklios darbo vietos ar keldamas savo kompetenciją, darbdavys – norėdamas išlikti versle. Visgi, pasikeitus darbo rinkos situacijai iš perteklinės į nepriteklinę, labiausiai nukentėjo darbdaviai. Išaugusi migracija davė savo vaisius. Nors migracijos bumas, atrodytų, jau baigėsi ir vis dažniau girdima nuomonė – "kiek čia gali darbuotojai vykti iš šalies, tuoj pradės visi grįžti" - tenka pripažinti esant kitaip. Pagal tai galime prognozuoti, kad darbo rinkoje situacija ir ateityje išliks sudėtinga. Be to, Lietuvą dažniausiai palieka energingas, iniciatyvus, aktyvus ir darbštus jaunimas. Norint, kad padėtis pasikeistų reikalingas valstybės ryžtingas veiksmų planas, kurio svarbiausia dalis yra darbo rinkos reguliavimas.
Pradėdami rašyti šį darbą nusistatėme jo tikslą ir uždavinius. Svarbiausias tyrimo tikslas – ištirti darbo rinkos valstybinį reguliavimą bei apibrėžti dabartinę Lietuvos darbo rinkos situacija ir kaip tai sąlygoja mūsų ekonomiką. Tikslo pasiekimui kėlėme sau tokius uždavinius:
• surinkti kuo naujesnę ir įdomesnę medžiagą
• tinkamai ją apdoroti ir išanalizuoti
• pateikti ją taip, kad sudomintų kitus
Šiandien kiekvieną dieną vis labiau tampa aišku, kad netolimoje ateityje pačia aktualiausia Lietuvos gyventojų problema taps pastovaus darbo turėjimas. Pastaroji nuostata yra įsitvirtinusi Europos šalyse. Įvairios lengvatos, kompensacijos bei pašalpos darbingo amžiaus žmonėms, esant nestabiliai ekonomikai, minimalaus darbo žmonių pragyvenimo lygio paprasčiausiai negalės užtikrinti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-23
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis1.5 MB
AutoriusStudentas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasRogienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasHumanitarinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo rinka ir jos valstybinis reguliavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Rogienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą