Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Šešėlinė ekonomika (6)

Šešėlinė ekonomika (6)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Tikslas: aptarti ir susipažinti su šešėline ekonomika. Šešėlinės ekonomikos apibrėžimas, samprata. Šešėlinės ekonomikos sąvoka. Šešėlinė ekonomika deskriptyviniu ir bihevioristiniu požiūriu. Šešėlinės ekonomikos sektoriai. Šešėlinė ekonomika: veiklos ir dinamiškumas. Šešėlinės ekonomikos priežastys. Šešėlinės ekonomikos reguliavimo svertai. Šešėlinės ekonomikos egzistavimo padariniai. Neapskaitomos ekonomikos patamsiai. Šešėlinė ekonomika Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Šešėlinė ekonomika – tai nedeklaruojama ekonomikos dalis, egzistuojanti visose šalyse. Tiesa, vienose valstybėse jos mastai gali būti didesni ar mažesni nei kitose šalyse. Šešėlinės ekonomikos aktyvumo apimtys tarp skirtingų valstybių nėra vienodos. Šešėlinės ekonomikos dydis priklauso nuo ekonominių santykių pobūdžio, politinės ir ekonominės būklės, gyventojų užimtumo, pragyvenimo lygio, apskaitos organizavimo, bendros kultūros ir tvarkos bei daugelio kitų priežasčių. Kaip matyti, šešėlinės ekonomikos priežastys gali būti pakankamai įvairios, ir ne visos valstybės pajėgia vienodai efektyviai pašalinti ar susilpninti neapskaitomos ekonomikos šaltinius.
Kaip žinia, ekonominė veikla, egzistuojanti už oficialios statistinės apskaitos ribų, yra vadinama įvairiai: šešėlinė, paslėpta, pogrindinė, juoda, pilka, neformali, neoficiali, paralelinė, nelegali. Kiekvienas šių apibrėžimų nurodo, jog valstybės neregistruojama ir nekontroliuojama ekonominė veikla apima sąmoningas pastangas išvengti oficialios kontrolės.
Temos aktualumas: pradedant kalbėti apie šešėlinę ekonomiką kyla klausimas, kodėl mes turėtume domėtis šiuo ekonomikos sektoriumi? Ar mums turi rūpėti, jog prekybinės ar gamybinės operacijos vyksta ekonominiame šešėlyje, o ne oficialiame sektoriuje? Ir apskritai, kokį vaidmenį šis reiškinys atlieka valstybės ekonominiame ir socialiniame gyvenime? Tyrėjai mano, jog šešėlinė ekonomika neabejotinai yra svarbus fenomenas valstybės gyvavime, turintis svarbios įtakos; ir neabejotinai šiam fenomenui bei jo daromoms įtakoms turi būti skiriamas atitinkamas dėmesys; juos reikia analizuoti. Didžiausią rūpestį kelia tai, jog ši veikla yra neapskaitoma, ir todėl oficialių nacionalinių pajamų statistinės ataskaitos netiksliai atspindi tikrą valstybės ekonominę padėtį. Remiantis šių statistinių ataskaitų duomenimis kuriama ekonominė politika, ir tokiu būdu netikslūs duomenys gali lemti neadekvačius politinius atsakus.
Tikslas: aptarti ir susipažinti su šešėline ekonomika.
Uždaviniai:
1. Apibūdinti šešėlinės ekonomikos sąvoką.
2. Apžvelgti šešėlinės ekonomikos priežastis.
3. Supažindinti su šešėlinės ekonomikos reguliavimo svertais.
4. Aptarti šešėlinės ekonomikos egzistavimo padarinius.
5. Apžvelgti neapskaitomos ekonomikos patamsius.
6. Supažindinti su šešėline ekonomika Lietuvoje.
Metodika: mokslinės ir periodinės literatūros analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-26
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis61.08 KB
AutoriusSiga
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasKazlauskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seseline ekonomika (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Kazlauskienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą