Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Nedarbas Lietuvoje socialiniu-ekonominiu aspektu

Nedarbas Lietuvoje socialiniu-ekonominiu aspektu

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Nedarbas socialiniu-ekonominiu aspektu. Nedarbo ir darbo jėgos sąvokos. Nedarbo tipai. Nedarbo priežastys ir natūralus nedarbo lygis. Socialinės – ekonominės nedarbo pasekmės. Nedarbo mažinimo priemonės. Nedarbo analizė. Nedarbo apžvalga Lietuvoje. Ignalinos atominės elektrinės (AE) uždarymo pasekmės. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Su ekonomikos klausimais susiduriame kas dieną ir visose gyvenimo srityse. Daugelis jų susiję su asmens darbu, nuo kurio priklauso šalies ekonominė padėtis bei ekonominis aktyvumas. Aukšto užimtumo lygio pasiekimas – vienas iš pagrindinių makroekonominių valstybės tikslų.
Ekspertai ir rinkos dalyviai lėtėjantį Lietuvos ūkio augimą, greta kitų priežasčių, sieja su darbo jėgos ir darbo žinių tūkumu. Įvairiais vertinimais, iš Lietuvos išvyko iki dešimtadalio darbingų asmenų. Darbo jėgos trūkumas ateityje įvardijamas kaip ūkio augimą stabdysiantis veiksnys.
Situacija, kai žmonių lyg ir "turime", bet jie ne Lietuvos darbo rinkoje, darbo atrodo yra, bet čia jo nenorima imtis, primena tradicinio nedarbo fenomeną. Pasiekęs tam tikrą lygį šis reiškinys neigiamai veikia pačius bedarbius, visuomenę ir valstybę. Skaudžiausiai nedarbas įtakoja žmonių interesams, nesuteikdamas jiems galimybės prisidėti savo gabumais toje srityje, kurioje jie galėtų išreikšti save, arba dėl susidariusios padėties žmonės patiria stiprų psichologinį smūgį.
Kiekviena ekonominės politikos teorija turi savo privalumus ir trūkumus, stiprias ir silpnas vietas. Tačiau nekyla jokios abejonės kad, sumaniai jas naudojant galima pasiekti gerų rezultatų. Tai patvirtina užsienio šalių patyrimai: juos taikant sumažėja gamybos nuosmūkio ir pakilimo svyravimai bei nedarbas.
Visiškas užimtumas – tai bent kurios šalies ekonominės politikos tikslas. Tikrovėje rinkos ūkis daugiau ar mažiau nutolsta nuo šio tikslo: jie neaprūpina visus norinčius dirbti darbo vietomis. Taigi apie nedarbą tenka kalbėti kaip apie svarbią ekonominę problemą ir vyriausybės politiką, siekiant sumažinti nedarbo sukeliamus nuostolius.
Nedarbo analizuajamą temą Lietuvoje rašė B. Martinkus, V. Žilinskas, Jakutis A., Snieška V. Nežiūrint į ekonominių terminų sąvokas ir jų klasifikacija. Ši tema yra analizuojama ir aktuali iki šiol tiek teoriniu, tiek praktiniu požiūriu.
Darbo tikslas – ištirti nedarbą, jo priežastis, pasekmes ir galimus užimtumo problemos sprendimo būdus, remiantis makroekonominiais tyrimais bei teorijomis. Norint pasiekti tikslą reikia atlikti šiuos uždavinius:
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti pagrindines nedarbo sąvokas ir apibrėžimus;
2. Atskleisti nedarbo formas, priežastis ir jo lygį;
3. Nedarbo mažinimo priemonės, jo kitimo pagrindinės tendencijos;
4. Išnagrinėti socialines – ekonomines nedarbo pasekmes;
5. Atskleisti Lietuvos ekonominę padėtį.
Darbo struktūra: Šis darbas susideda iš įvados, kuris apima 2 puslapius; teorinės dalies- nedarbo pasekmės – 8 puslapių; praktinės dalies – nedarbo analizė Lietuvoje - 4 puslapių; išvadų ir pasiūlymų – 1 puslapių.
Darbe yra 4 paveiksliukai, 2 lentelės.
Darbo metodologija:
1. Literatūros analizė
2. Statistinių duomenų analizė
Literatūros analizė – darbe naudota tyrimų metodika apima mokslines ir periodinės literatūros analizę (V. Petraškevičius, V. Snieška, B. Martinkus, V. Žilinskas). Buvo analizuota, Lietuvos ekonominė apžvalga, nedarbas jo sukeltos pasekmės įvairiais klausimais.
Tačiau dėl laiko ir literatūros stokos nepavyko išsamiai atliktyi nedarbo analizės, tačiau išanalizavusi turimą literatūrą manau, jo gauti rezultatai patvirtino darbo pradžioje iškeltas problemas. Problemos suvokimas atitiko planuotus darbo lūkesčius, darbo metu surinkta informacija yra vertinga tolimesnei ekonomikos padėčiai, nes yra pateikiamas vartotojų požiūris, bei sukeltos pasekmės visuomenei. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-01-05
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis73.91 KB
Autoriusjurga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nedarbas Lietuvoje socialiniu ekonominiu aspektu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą