Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Privatizavimo raida Lietuvoje

Privatizavimo raida Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: aptarti privatinę nuosavybę, išanalizuoti jos raidą ir reikšmę Lietuvos ūkiui. Nuosavybės rūšys ir formos Lietuvos respublikoje. Privati nuosavybė. Viešoji nuosavybė. Mišri nuosavybė. Privatinė nuosavybė. Privatizacija. Teisinė Lietuvoje vykdyto privatizavimo bazė. Privatizavimo tikslingumas. Ekonomikos raidos ir privatizavimo etapai Lietuvoje. Makroekonominiai pokyčiai Lietuvoje 1991–2007 metais. Privatizavimo etapai Lietuvoje. Pirmasis etapas (privatizavimas už investicinius čekius 1991 – 1995 metais). Antrasis etapas (privatizavimas už grynuosius pinigus 1996 – 2007 metais). Privatizacijos rezultatų vertinimas. Privatizavimo raida Lietuvoje 1996–2007 metais. Privatinės nuosavybės įtaka Lietuvos ekonomikai. Bendrasis vidaus produktas (BVP) ir užimtumo kitimas Lietuvoje. Privatizacijos įtaka dujų ir elektros kainų kilimui – šių dienų Lietuvos ekonomikos tendencijos. Išvados. Priedai (5 psl.).

Ištrauka

Šių dienų visuomenėje galime susidurti su įvairiomis nuosavybės formomis – privatine, viešąja ir mišria nuosavybe. Šiandien labiausiai vertinama privatinė nuosavybė, skatinamas privačios nuosavybės kūrimas ir valstybinės (viešosios) nuosasvybės apimties mažinimas. Privatizavimas – nuosavybės perleidimas privatiems asmenims, privatinės nuosavybės didinimas, įvairių priemonių įgyvendinimas siekiant, kad valstybės vaidmuo fondų bei įmonių valdymo srityje mažėtų, o privačiojo sektoriaus didėtų. Tai labai plačiai pasaulyje paplitęs ir vykdomas ekonominis procesas. Privatizavimas vykdomas, siekiant užtikrint įmonių našumą, pelningumą ir konkurencingumą.
Dažniausiai privatizacija vykdoma išsivysčiusiose valstybėse, bet šiuo metu jis vyksta ir daugelyje buvusių Sovietų Sąjungos respublikų bei daugelyje besivystančių valstybių, tarp jų ir Lietuvoje. Privatizavimas įtakoja ekonomikos efektyvumą, skatina technologijų vystymąsi ir investicijas. Privatizavimas yra viena iš plačiai vykdomos ekonominės reformos dalių. Jis yra susijęs su bendrojo vidaus produkto (BVP) augimu, užimtumo privačiame sektoriuje didėjimu ir jo mažėjimu valstybės sektoriuje makroekonominiame lygyje.
Darbo aktualumas. Darbe nagrinėjame privatinės nuosavybės raidą, jos įtaką ir reikšmę Lietuvos ūkiui, išskiriame svarbiausius Lietuvoje vykdyto privatizavimo etapus, minime svarbiausius per visą privatizavimo laikotarpį įvykdytus privatizavimo sandorius, kalbame apie šių dienų Lietuvos ekonominio gyvenimo įvykius, susijusius su privatinės nuosavybės plėtra, pateikiame tolimesnio Lietuvos ūkio vystymosi prognozę. Privatizavimas darė ir daro įtaką Lietuvos ekonominiam gyvenimui, todėl svarbu išanalizuoti privatinės nuosavybės ir jos plėtros šalyje įvykius, faktus bei dėsningumus, norint tinkamai planuoti tolimesnę Lietuvos ekonomikos raidą ir skatinti plėtrą.
Darbo tikslas: aptarti privatinę nuosavybę, išanalizuoti jos raidą ir reikšmę Lietuvos ūkiui.
Darbo uždaviniai:
1. išskirti nuosavybės formas ir rūšis Lietuvos Respublikoje, aptarti skirtingų nuosavybės formų ypatumus;
2. išsiaiškinti, kas yra privatizacija;
3. aptarti Lietuvoje vykdyto privatizavimo etapus;
4. įvertinti privatizavimo rezultatus;
5. išanalizuoti BVP ir užimtumo kaitą privačiame ir valstybiniame sektoriuje per visą privatizavimo vykdymo laikotarpį;
6. apibendrinti ir pateikti pačias svarbiausias išvadas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-15
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Literatūros šaltiniai32 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis1.01 MB
AutoriusUrte
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasČiburienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Privatizavimo raida Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 37 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Čiburienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą