Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Pasaulinė prekybos organizacija (PPO) dabartinėmis sąlygomis

Pasaulinė prekybos organizacija (PPO) dabartinėmis sąlygomis

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Bendra pasaulinės prekybos organizacijos (PPO) charakteristika. Teisinė pasaulinės prekybos organizacijos (PPO) charakteristika. Pasaulinės prekybos organizacijos (PPO) organizacinė struktūra. Pagrindiniai pasaulinės prekybos organizacijos (PPO) principai. Pasaulinė prekybos organizacija (PPO) ir Lietuva. Lietuvos įsipareigojimai. Lietuvos teisė. Pasaulinė prekybos organizacija (PPO) šiuo metu. Pasaulinė prekybos organizacija (PPO) šalių ekonomikoje. Išvados.

Ištrauka

Po Antrojo pasaulinio karo sparčiai ėmė daugėti tarptautinių organizacijų. Jei 1949 metais jau buvo 100 tokio tipo organizacijų, tai 1973 metais tas skaičius sparčiai išaugo ir siekė jau 280, o dabar pasaulyje veikia daugiau kaip 400 tarpvyriausybinių organizacijų, kurių vienas iš svarbiausių tikslų yra užtikrinti valstybių tarpusavio bendradarbiavimą. Viena tokia tarptautinė organizacija labai pagerino pasaulio valstybių prekybą. Ji buvo įsteigta 1995 metais sausio 1 dieną ir pavadinta Pasaulio prekybos organziacija, pakeitus nuo 1947 m. pasaulinę prekybą reguliavusį Bendrąjį susitarimą dėl muitų tarifų ir prekybos (GATT). Šiuo metu Pasaulio prekybos organizacijos narės yra 148 valstybės. Ši organicacija yra viena svarbiausių tarptautinių organizacijų, užtikrinanti, kad šalių narių prekyba vyktų pagal tarpusavyje sutartas taisykles, vadovaujantis dviem svarbiausiais tarptautinės prekybos nediskriminavimo principais - didžiausio palankumo statuso ir nacionalinio statuso:
1. Didžiausio palankumo statusas reiškia, kad kiekviena PPO narė turi vienodai palankiai traktuoti visų kitų PPO narių prekes ir paslaugas (jeigu vienai PPO narei suteikiamos palankesnės sąlygos, tokios pat sąlygos turi būti suteiktos ir visoms kitoms PPO šalims narėms);
2. Nacionalinis statusas - šis principas reiškia, kad prekės ir paslaugos, patekusios į šalies PPO narės rinką, būtų traktuojamos ne mažiau palankiai negu lygiavertės vietinės prekės ir paslaugos.
Pagrindinės Pasaulio prekybos organizacijos funkcijos:
• PPO sutarčių administravimas;
• prekybinių derybų forumas;
• prekybinių ginčų sprendimo vykdymas.

Kita svarbi PPO veikla:
• nacionalinių prekybos politikų monitoringas;
• techninė pagalba besivystančioms šalims;
• bendradarbiavimas su kitomis tarptautinėmis organizacijomis.

Šiame darbe stengsiuosi pateikti maksimalią informaciją apie Pasaulio prekybos organizaciją, jos istorija, teisinę charakteristika, kokią įtaką ji daro Europos sąjungai bei kitoms pasaulio valstybėms, taip pat jos įtaką Lietuvos Respublikai. PPO ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-01-26
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis36.28 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLaskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pasauline prekybos organizacija (PPO) dabartinemis salygomis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Laskienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą