Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Darbo ypatumai ir problemos žemės ūkyje

Darbo ypatumai ir problemos žemės ūkyje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – išanalizuoti darbo ypatumus ir problemas žemės ūkyje. Darbo ypatumai ir darbo rinka žemės ūkyje. Darbo ypatumai žemės ūkyje. Darbo rinka kaime. Kaimo žmonių specializavimas pagal darbo rinkos pokyčius, išsimokslinimo lygis, veiksniai. Kaimo gyventojų užimtumas ir jo veiksniai. Gyventojų užimtumas, pokyčiai ir jų veiksniai. Kaimo gyventojų užimtumas pagal veiklos sferas. Nedarbo lygis kaime: veiksniai ir socialinės problemos. Išvados. Priedai (5 psl.)

Ištrauka

Per pastarąją pusę amžiaus Lietuvos kaimas, kaip ir visa Respublika, patyrė esminių pokyčių. Okupacinis režimas, naudodamas prievartą ar administravimą, per trumpą istorinį laikotarpį pakeitė nuosavybės ir ūkininkavimo formas, apgyvendininmo sistemą. Kartu iš esmės kito gyventojų socialinė struktūra.
Šiandien žinesklaidos priemonėmis įnirtingai peršama visuomenei nuomonė, jog mūsų žemės ūkis yra girnapusė ant valstybės kaklo, gramzdinanti visą krašto ekonomiką. Save laikantys " tikraisiais " rinkos žinovais yra pasipiktinę, kad valstybė vis dar imasi subsidijuoti žemės ūkį. Gausu net tokių patarimų, kad mums neverta užsiiminėti žemės ūkio gamyba, nes apsirūpinimas atvežtiniais maisto produktais yra ir pigesni, ir parankesni. Be to , visur kalte kalama, kad pas mus žemės ūkyje yra per didelis dirbančiųjų skaičius, kurį reikia kuo greičiau sumažinti.
Šitokie teiginiai pasiekia kaimą ir labai neramina žemdirbius, nes jie ugdo netikrumą dėl ateities ir stumia depresijon žmones. Juolab, kad visi šie samprotavimai dažniausiai nutyli kelius ir būdus, kaip tos problemos galėtų būti sprendžiamos ir nepasako, kas šiandien turėtų realiai pakeisti kaimo žmonėms žemės ūkio verslą. Todėl kaimiečiai yra kritę į neviltį, pasidarę abejingi kaip piliečiai, atsivėrę aukščiausia tvora nuo valdžios, nuo žemdirbių organizacijų, nuo viso išorinio pasaulio, kuris nenori pratiesti rankos jiems padėti. Tokią dabartinę veiklą, nukreiptą sumenkinti žemės ūkio vaidmenį mūsų valstybės ekonomikoje, reikia priskirti prie šaliai labai nenaudingos veiklos, didinančios socialinę sumaištį. Visiems turėtų būti aišku, kad šaliai, neturinčiai labai reikšmingų didesnių išteklių žaliavų pramonei plėtoti, žemė yra pats vertingiausias ir vienintelis ant jos gyvenančių žmonių turtas. Vadinasi, reikia viską daryti, kad žemė ne tik mus maitintų ir rengtų, bet dar padėtų pasiekti Europos šalims būdingą ekonominio išsivystymo lygį. Jei pas mus ir toliau sklandys nuomonės, jog žemės ūkis nereikšminga mūsų tautos ūkio šaka, tai labai greitai atsiras sąlygos žemei pereiti į užsienio savininkų rankas, o mūsų žemdirbiams – iš ūkininkų tapti darbininkais.
Tikslas – išanalizuoti darbo ypatumus ir problemas žemės ūkyje;
Uždaviniai :
1. Žemės ūkio darbo ypatumai;
2. Įvertinti kaimo gyventojų užimtumą pagal veiklos sferas, veiksniai
3. Kaimo gyventojų bedarbystė, priežąstys ir socialinės problemos.
Metodai – informacijos rinkimas, analizė ir jos išdėstymas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-04-02
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis60.46 KB
AutoriusEgle
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasTreinys
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo ypatumai ir problemos zemes ukyje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 30 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Treinys
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą