Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Socialinės ir ekonominės Lietuvos problemos

Socialinės ir ekonominės Lietuvos problemos

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Zusammenfassung. Įvadas. Lietuvos ekonominės problemos. Ūkio problemos. "Mažeikių nafta". Žemės ūkis. Lietuvos socialinės problemos. Nedarbo problema. Švietimo problema. Nusikalstamumo problema.

Ištrauka

Socialinės ir ekonominės problemos yra labai glaudžiai susijusios ir dabar jos ypač aktualios. Nors kalbama, kad Lietuvos ekonomika vystosi ir auga vis sparčiau, tačiau kaip ir kiekvienais metais iškyla sunkumų, kuriuos stengiamais įveikti. Kelius metus iš eilės viskas gerėjo: augo atlyginimai, pencijos, ekonomika, bet visa tai vyko prasilenkiant su tikrove, neatsižvelgiant į specialistų pastabas. Nuo pat nepriklausomybės atgavimo Lietuvos vyriausybė nemokėjo taupiai gyventi: beveik visada išlaidos būdavo didesnės už pajamas; daug skolinosi, o paskolas "pravalgydavo", daug lėšų iššvaistyta. Lietuvoje klesti biurokratizmas, korupcija, nusikalstamumas. Pagrindinė klaida, kuri turi nesikartoti, tai neleisti nusikaltėliams įsibrauti į valdžią. Kontrabanda, pinigų plovimas, nusikalstamumas, falsifikacija smugdo Lietuvą į liūną, o tuo pačiu trugdo pasireikšti aktyviems ir gabiems žmonėms. Kontrabanda žlugdo sąžiningai dirbančias įmones, jos nebegali konkuruoti, sumažėjus apyvartai moka mažesnius mokesčius, atleidžia darbuotojus. Tačiau daugelis verslininkų įstatymus pažeidinėja todėl, kad nemato kitos išeities kaip nebankrutuoti – juk tokie dideli mokesčiai, akcizai ir t.t . Dėl šių priežasčių iš tiesų sunku įsteigti smulkų verslą. Smulkaus verslo rėmimui nebelieka pinigų, nes didelės sumos skiriamos pašalpoms, išmokoms. Aš suprantu, kad yra daug vargingai gyvenančių žmonių, kuriems tos pašalpos gyvybiškai svarbios, bet jos čia niekada neatsipirks. Būtina rasti lėšų ekonomikai plėtoti, naujoms įmonėms steigti. Aš manau, kad yra du keliai: pirmas – nieko nekeisti ir ristis žemyn, arba imtis radikalių reformų. Reformos, manau, atneštų nuosmūkį, bet tik laikiną. Valdžia bijo pasakyti žmonėms, kad reikia truputį pakentėti, kad kelerius metus bus labai sunku, kentės gyvybiškai svarbios sritys, bet pinigai bus skiriami ekonomikai vystyti, naujų darbo vietų steigimui. Bet kodėl ji to bijo? Todėl, kad ir pačiai reikėtų taupyti: sumažinti atlyginimus, atsisakyti lengvatų, tarnybinių automobilių ir t.t. Logiškai suprantama, kad sunkiai gyvenant liaudžiai taip gyventų ir valdžia. Būtų gerai, kad prieš priimant įstatymus jų galimi padariniai būtų labai kruopščiai apskaičiuoti. O kokia gausybė įstatymų , kurie skurdina, skriaudžia paprastus žmones.
Atrodo reikėtų taupyti, bet valdžia švaistosi pinigais. Dėl įvairių beprasmių, klaidingų sprendimų, nenuoseklumo, gal net kenkėjiškos veiklos Lietuvos nuostoliai galėtų siekti milijardus. Valdžia turėtų tarnauti visuomenei, ją ginti, bet jų darbai rodo ką kita. Susidaro tokia nuomonė, kad į valdžią einama prisiplėšti, "prastumti" kokį nors įstatymą. Šitie priekaištai skiriami buvusioms vyriausybėms, kurių dėka Lietuva pateko į dabartinę keblią situaciją.
Tai yra kaip įžanga į dabartines problemas. Situacija keičiasi labai greitai, atsiranda vis naujų žinių. Rašydama kursinį darbą naudojausi naujomis žiniomis, bet dabar jos gali būti pasenusios. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-04-10
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis47.1 KB
AutoriusAsta
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2003 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJuozaitienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialines ir ekonomines Lietuvos problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Juozaitienė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą