Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Pasaulinis ūkis (2)

Pasaulinis ūkis (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Pasaulinio ūkio samprata ir raida. Pasaulinio ūkio problemos. Pasaulio energetikos problemos. Demografinė žmonijos problema. Pasaulinė žemės ūkio ir maisto problemos. Pasaulinė ekologinė problema. Globalinė atliekų problema. Triukšmo problema. Globalinių problemų prognozavimas. Išvados.

Ištrauka

Plečiantis ekonominiams valstybių ir regionų ryšiams vis labiau suvokiamas pasaulio ūkio bendrumas. Bet kuri ekonominė sistema remiasi ir vystosi tam tikrų ekologinių sąlygų rėmuose. Vertinant pasaulinį ūkį tokiu aspektu, suprantama, tampa būtinybe spręsti daugelį ekonominių problemų globaliniu mastu.
XX a. pabaigoje įvykęs informacinių – komunikacinių technologijų vystymo šuolis neįtikėtinai paspartino globalizacijos eigą. Globalizacija yra senas procesas. Ištisus šimtmečius jis vyko tyliai ir neskubėdamas. Šuoliškas informacinių – komunikacinių technologijų vystimasis sudarė puikias sąlygas tarptautiniam verslui ir globaliems finansams. Pasaulinis ūkis vis labiau tampa vientisu kompleksu.
Pasaulio ūkis – istoriškai susiformavusi visų pasaulio šalių nacionalinių ūkių, kuriuos vienija ekonominiai ryšiai, visuma.
Visų mūsų bendra ekologinė sistema – Žemė, visa biosfera mus jungia vis tvirčiau. Todėl būtina geriau susipažinti su klausimais, kurie jaudina visą dabarties žmoniją, pabandyti apžvelgti tolesnes jos ekonominės raidos galimybes ir perspektyvas.

Pastaruoju metu aplinka teršiama tiek, kad gamta pati savaime apsivalyti negali. Dėt to sutrinka joje nusistovėjusi pusiausvyra, atsiranda sunkiai sprendžiamos ekologinės problemos. Kai kuriose net aukštai išsivysčiusiose šalyse dėl didelio užterštumo nuodingais teršalais, dujomis jau džiūsta miškai, rūgštūs lietūs ir kartu su krituliais iškrentančius nuodingos medžiagos pražudo nemažą žemės ūkio produkcijos dalį: žūsta ištisi pasėliai, kenksmingų teršalų paveikti augalai duoda menką derlių, o neretai net subrendę ir nuimti javai, daržovės ir vaisiai kenkia ne tik žmonių sveikatai, bet netinka net pašarui. Tai ne tik ekonominis nuostolis liaudies ūkiui, tai turi neigiamą globalinę ekologinę reikšmę: žūsta miškai, dėl ko kenčia visa augalija, upės ir ežerai, dirvožemiai.
Šiuo metu gamtai neišvengiamai būtina žmogaus pagalba, vadinasi, taip pat būtinos ir atitinkamos sąnaudos.
Tačiau šiandien nepagrįstai mažai skiriama dėmesio biologijai, išlikimo problemoms, socialinėms problemomis. Akcentuojama tik materialinė, daiktinė žmogaus egzistencijos pusė.

Ilgą laiką ekologinės problemos buvo nagrinėjamos lokaliai, miestų mastu. 7 dešimtmečio pabaigoje - 8 dešimtmečio pradžioje vis labiau buvo suvokiamas tarpvalstybinis ir net globalinis ekologinių pokyčių aspektas.
Taigi šiandiena pasaulinis ūkis turi būti svarbus kiekvienos valstybės vadovams ir piliečiams. Didėjant pasaulinio ūkio problemoms, kiekviena valstybė turi įsitraukti į šių problemų sprendimą.

Šio darbo tikslas – išnagrinėti pagrindines, svarbiausias pasaulinio ūkio problemas.

Uždaviniai tikslui pasiekti:
Aptarti pasaulinio ūkio sampratą ir jo raidą.
Išnagrinėti pagrindines pasaulinio ūkio problemas:
Globalines energetikos;
Demografines žmonijos;
Globalines žemės ūkio ir maisto;
Globalines ekologines;
Globalines atliekų;
Triukšmo ir vibracijos problemas.
Pateikti globalinių problemų prognozes.
Darbo pabaigoje pateikti išvadas ir apibendrinimus.

Darbe remtasi moksline literatūra, knygomis, straipsniai, periodiniais leidiniais, elektroniniais dokumentais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-04-16
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai25
Dydis61.28 KB
AutoriusSauliute
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasD. Laskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pasaulinis ukis (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • D. Laskienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą