Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Europos Sąjungos (ES) parama Lietuvai (5)

Europos Sąjungos (ES) parama Lietuvai (5)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – sukurti ir išsamiai aprašyti naują BPD 2 "Žmogiškųjų išteklių plėtra" prioriteto priemonę, kuri remtų siekimą didinti visuomenės sąmoningumą, skatintų ją rinktis sveiką gyvenseną. Priemonės tikslas ir uždaviniai. Priemonės pagrindimas. Priemonės turinys. Remiamos veiklos sritys. Galutiniai naudos gavėjai. Galutiniai paramos gavėjai.Institucijos, atsakingos už priemonės įgyvendinimą. Remiama teritorija. Rodikliai. Pasiekimo rodikliai. Rezultatų rodikliai. Poveikio rodikliai. Finansavimo planas. Paraiškų tvarkymas. Priemonės sąsaja su kitomis priemonėmis. Specifiniai projektų atrankos kriterijai. Horizontaliosios sritys. Darnus vytimasis. Informacinė visuomenė. Lygios galimybės. Regioninis aspektas. Išvados.

Ištrauka

Verslo ir vadybos įvado kursinio darbo tema "Europos Sąjungos parama Lietuvai" yra labai aktuali daugeliui Lietuvos gyventojų, o ypač verslininkams. Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą verslo žmonės gavo galimybę dar labiau plėtoti savo verslą, panaudojant ES struktūrinių fondų pagalbą. Informacijos poreikis nuolat kyla, kadangi vis daugėja žmonių, norinčių pateikti paraiškas ir gauti ES struktūrinių fondų paramą. Stengiamasi pateikti kuo daugiau informacijos ne tik spaudoje, internete, bet ir yra steigiami specialūs informacijos centrai bei leidžiami leidiniai, atmintinės, Gairės pareiškėjams. Taip daroma dar ir dėlto, nes buvo baiminamasi, kad visų skiriamų lėšų gali nepavykti įsisavinti, todėl kad gali pritrūkti gerai parengtų projektų ar iškils administracinių gebėjimų trūkumo problema.
Šiame darbe nėra siekiama labai smulkiai aprašyti visą Europos Sąjungos struktūrinių fondų sistemą, o tiesiog trumpai apžvelgti esminę informaciją apie ES teikiamą paramą.
Darbo tikslas: apžvelgti Europos Sąjungos struktūrinius fondus bei jų panaudojimą 2004 – 2006 m. ir glaustai susipažinti su ES struktūrinės paramos strategija 2007 – 2013 m.
Darbo uždaviniai:
1. susipažinti su ES struktūriniais fondais;
2. trumpai supažindinti su ES struktūrinių fondų principais;
3. apžvelgti 2004 – 2006 m. laikotarpio paramos įsisavinimą;
4. trumpai pristatyti reikalavimus norint gauti ES struktūrinių fondų paramą;
5. aptarti planuojamą 2007 – 2013 m. ES struktūrinės paramos įsisavinimą.
Darbo objektas: susipažinti ir išanalizuoti ES struktūrinių fondų paramą Lietuvai.
Metodai: statistinė medžiaga, interviu, informaciniai leidiniai, internetiniai tinklalapiai.
1 Europos Sąjungos struktūriniai fondai

"Europos Sąjungos šalys, siekdamos spartesnio ekonominio augimo ir visuomenės gyvenimo kokybės gerėjimo, vykdo regioninę politiką, kurios tikslas – sumažinti įvairių Europos Sąjungos valstybių regionų ekonominio ir socialinio išsivystimo skirtumus bei padidinti atsilikusių regionų konkurencingumą. Parama skiriama regionams, kuriuose bendras vidaus produktas (BVP) vienam gyventojui mažesnis nei 75 proc. Europos Sąjungos vidurkio. Europos Sąjungos regioninė politika 2004 - 2006 m. buvo įgyvendinama panaudojant struktūrinių fondų lėšas. Europos Sąjungos parama 2007 - 2013 m. vykdoma pagal pagrindines veiksmų programas (žinių visuomenės plėtra, ekonomikos augimas, sanglaudos skatinimas, kaimo ir žemės ūkio plėtra)." (Juozaitienė L., Staponkienė J., 2008, p. 38).
1.1 Europos regioninės plėtros fondas (ERPF)
Šis fondas teikia finansinę paramą energetikai, socialinei ir ekonominei infrastruktūrai vystyti, pramonei, verslui ir turizmui, informacinės visuomenės plėtrai. Fondas numato investicijas į gamybą ir infrastruktūrą, investicijas, padedančias atgaivinti ekonominį sąstingį patiriančius pramonės, žemės ūkio ar nuo žvejybos priklausančius regionus, darbo vietų kūrimą bei paramą smulkiam ir vidutiniam verslui, mokslinių tyrimų ir technologijų plėtrą, vietinės infrastruktūros plėtrą, investicijas į gamybą siekiant sukurti ir išlaikyti darbo vietas.
2007 – 2013 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos strategija numato, kad ERPF rems šias programas: "Ekonomikos augimo" ir "Sanglaudos skatinimo". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-04-16
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis146.72 KB
AutoriusAiste
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasSvirskienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) parama Lietuvai (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 11 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Svirskienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą