Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Pusiausvyros nacionalinio produkto kitimas. Multiplikatorius

Pusiausvyros nacionalinio produkto kitimas. Multiplikatorius

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Multiplikatoriaus vaizdavimas lentelėje. Multiplikatoriaus vaizdavimas grafike. Algebrinis multiplikatoriaus vaizdavimas. Dviejų literatūros šaltinių – naudojant užsienio kalbos literatūrą ir lietuvišką vadovėlį - palyginimas. Išvados. Testo klausimai.

Ištrauka

Esant papildomoms privačioms išlaidoms – vartojimo ar investicinėms – pusiausvyros, bendrasis nacionalinis produktas padidėja daugiau negu jį sukėlusios išlaidos, t.y. pasireiškia multiplikatoriaus poveikis.
Išlaidų padidėjimas ne tik padidina bendrąją paklausą ir nacionalines pajamas, bet sukelia ir antrinių išlaidų didėjimo grandinę, kuri savo ruožtu vėl padidina bendrąją paklausą ir pusiausvyros nacionalinio produkto apimtį.
Referato tikslas yra išanalizuoti multiplikatoriaus veikimą, bei paaiškinti pusiausvyros nacionalinio produkto kitimą. Siekdama tai padaryti pabandysiu atsakyti į tokius klausimus: kas lemia pusiausvyros nacionalinio produkto kitimą? Kodėl pasireiškia multiplikatoriaus efektas? kokia multiplikatoriaus reikšmė? Kokios multiplikatoriaus savybės? Kaip padidės pusiausvyros pajamų lygis autonominėms išlaidoms padidėjus 1 piniginiu vienetu?

Kaip padidės pusiausvyros pajamų lygis autonominėms išlaidoms padidėjus 1 piniginiu vienetu? Atsakymas gali pasirodyti labai paprastas. Kai, esant pusiausvyrai, pajamos lygios visuminei paklausai, gali atrodyti, kad 1 pinignio vieneto (Lt) padidėjimas visuminėje paklausoje (išlaidose) padidins pusiausvyros pajamas 1 Lt. Šis atsakymas yra neteisingas. Pažiūrėkime kodėl taip yra.

Darykime prielaidą, kad iš pradžių gamybos apimtis padidėjo 1 Lt, kad atitiktų padidėjusį autonominių išlaidų lygį. Gamybos apimties ir pajamų padidėjimas savo ruožtu didins sekančias priverstines išlaidas kai didės vartojimas, todėl, kad pajamų lygis bus padidėjęs. Kiek bus išleista vartojimui padidėjus pradinėms pajamoms 1 Lt? Nesant papildomo 1 Lt pajamoms, suvartojama nedidelė dalis. Tada sakykime, kad produkcija toliau didėja, kol sutampa su priverstinėm išlaidom, t.y., gamybos apimtis, vadinasi ir pajamos padidės (1 + c) dydžiu. Bet tai visvien palieka mus su pertekline pakalusa, todėl, kad produkcijos ir pajamų padidėjimas (1 + c) dydžiu, padidins sekančias priverstines išlaidas. Šis procesas yra gana ilgas. Kyla klausimas, ar procesas turi pabaigą? ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-04-27
DalykasMakroekonomikos referatas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis19.09 KB
AutoriusEGLE
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasV. Končiūtė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pusiausvyros nacionalinio produkto kitimas. Multiplikatorius [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
  • V. Končiūtė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą