Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Ekonomikos augimas, jo veiksniai ir pasekmės

Ekonomikos augimas, jo veiksniai ir pasekmės

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Bendra Lietuvos ūkio situacija. Ekonomikos augimo veiksniai. Tiesioginiai pasiūlos veiksniai. Investicijos. Gamybinis kaupimas. Kapitalo kokybė. Darbo jėgos kokybė. Darbo jėgos kiekis. Struktūriniai pokyčiai. Instituciniai veiksniai. Tiesioginiai paklausos veiksniai. Vartojimas ir taupymas. Darbo užmokestis, jo pokyčiai. Valstybės fiskalinė politika. Netiesioginiai augimo veiksniai. Ekonominių ciklų svyravimai. Ekonomikos augimo pasekmės. Ekonominės veiklos rezultatai. Išvados.

Ištrauka

Lisabonoje Europos Vadovų Taryba iškėlė tikslą Europai sukurti konkurencingiausią ir dinamiškiausią , paremtą žiniomis, ekonomiką pasaulyje. Gotenburge Europos Vadovų Taryba apibrėžė ES darnaus vystymosi strategiją, kuria siekiama užtikrinti, kad augant ekonomikai stiprėtų socialinis bendruomenės narių įtraukimas į problemų sprendimą ir aplinkos apsauga. 2005 m. paskelbtame komunikate apie atnaujintą Lisabonos strategiją Komisija siūlo sutelkti pastangas siekiant "skatinti stipresnį ilgalaikį ekonomikos augimą ir sukurti daugiau bei geresnių darbo vietų"
Lietuvos ekonomikos raidos strateginis tikslas yra sumažinti, o ateityje ir likviduoti atsilikimą nuo ekonomiškai išsivysčiusių valstybių ekonomikos lygio. Ekonominio augimo problema buvo, yra ir bus aktuali visame pasaulyje. Tai vienas svarbiausių makroekonomikos augimo rodiklių.
Visų šalių vyriausybės užduotis- valdyti ekonomiką. Valdymui reikalinga informacija apie dabartinę ekonomikos būklę, jos pokyčius. Svarbu žinoti kaip keičiasi gaminamų prekių ar teikiamų paslaugų apimtys, kiek šalyje yra dirbančiųjų ir bedarbių, kokie kainų augimo tempai, koks užsienio prekybos balansas, kokios gyventojų piniginės ir realiosios pajamos. Reikia analizuoti kokios ūkio šakos plėtojasi ir kurioms iškyla sunkumų, kokios yra verslo įmonių investicijos ir kt.
Kursinio darbo tikslas - išnagrinėti Lietuvos ekonominį augimą ruošiantis stojimui į Europos Sąjungą ir jau įstojus. Pagrindiniai uždaviniai - palyginti Lietuvos pagrindinius ekonominius rodiklius su ES šalių vidutiniais rodikliais, panagrinėti BVP pokytį per keletą metų vertine ir procentine išraiška, išanalizuoti tiesioginius pasiūlos ir paklausos augimo veiksnius ir kas netiesiogiai įtakoja ekonomikos augimą, bei kokios globalinės problemos atsiranda augant šalies ekonomikai. Numatytiems uždaviniams spręsti reikia žinoti koks šalyje yra nacionalinis turtas ir jo sudėtis, nes prekių gamybos ir paslaugų teikimo apimtys priklauso nuo turimų gamtinių išteklių bei kapitalo kiekio ir kokybės, darbo jėgos dydžio bei kvalifikacijos, technologijų ir mokslo pasiekimų įgyvendinimo, o svarbiausia – verslumo, gebėjimų sujungti visus veiksnius.
Nacionalinio produkto apimtis nuolat keičiasi. Per ilgesnį laikotarpį pastebimas ženklus ekonomikos augimas, darbo našumo kitimas, kapitalo produktyvumo didėjimas, žmonių gyvenimo lygio gėrėjimas. Trumpalaikiais periodais bendrasis nacionalinis produktas kinta į abi puses- tai padidėja, tai vėl sumažėja. Ekonomikoje pastebimi įvairūs svyravimai, kuriuos sąlygoja kapitalo pasikeitimas, inovacijų diegimas, šalies socialinių demografinių procesų, politinių partijų vadovavimas, gamtos ir stichinių nelaimių įtaka. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-05-05
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai12
Dydis56.77 KB
AutoriusJuste
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasBagdonavičius
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasIstorijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonomikos augimas jo veiksniai ir pasekmes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Bagdonavičius
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą