Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Gyventojai pasauliniame ūkyje: darbo jėgos naudojimas ir pasaulinės migracijos

Gyventojai pasauliniame ūkyje: darbo jėgos naudojimas ir pasaulinės migracijos

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – paaiškinti darbo jėgos naudojimo ir pasaulinės migracijos sampratą, įgyvendinimo būdus, apžvelgti (darbo jėgos naudojimą ir pasaulines migracijas Lietuvai tapus ES nare) grėsmes, pasekmes, bei galimybes. Darbo jėgos naudojimas ir pasaulinės migracijos. Darbo išteklių rinkos samprata. Darbo jėgos rinkos struktūra. Darbo jėgos rinkos vystymasis. Pasaulinės migracijos priežastys. Bendra migracijos apžvalga. Pereinamieji laikotarpiai. Ekonominė migracija. Migracija kaip socialinis ir kultūrinis reiškinys. Grėsmės pilietinei visuomenei ir intelektualiam tautos potencialui. Ekonominis ir socialinis poveikis. Poveikis valstybės įvaizdžiui ir reputacijai pasaulyje. Masinės emigracijos veiksniai. Masinės emigracijos pasekmės. Gyventojų skaičiaus kitimas. Protų nutekėjimas. Išvados.

Ištrauka

Vienas šiuolaikinės visuomenės raidos bruožų yra išaugęs gyventojų migracinis mobilumas, ypač būdingas pokomunistinėms šalims,tarp jų ir Lietuvai. kaip ir daugelyje Vidurio ir Rytų Europos šalių,Lietuvoje vykstantys politiniai,socialiniai bei ekonominiai pokyčiai padarė esminį poveikį tarptautinės migracijos procesui. Dėl įvairių priežasčių,tarp jų ir dėl migracijos politikos liberalizmo,ne tik išaugo migracijos mastas ir pasikeitė geografija,bet keičiasi jos tipai.
Migracija yra viena pagrindinių laisvių, kurią užtikrina Bendrijos teisė ir kuri suteikia teisę gyventi ir dirbti kitoje valstybėje. Žmonių teisė laisvai judėti iš vienos valstybės į kitą yra išskirtinis bendrosios rinkos požymis. Ši teisė ne tik suteikia galimybę laisvai keliauti ES teritorijoje, bet ir studijuoti, ieškoti darbo, dirbti savarankiškai ar samdomąjį darbą.
Svarbiausias darbo rinkos valstybinio reguliavimo kryptys:darbo užmokesčio reguliavimas,užimtumo reguliavimas,darbo režimo ir sąlygų reguliavimas.
Emigracija Lietuvai gali tapti viena didžiausių nekarinių grėsmių. Emigracijos stabdymas, "kad Lietuva neišsivaikščiotų", kartais deklaratyviai pasirodo politiniuose rinkimų manifestuose, tačiau nei nuoseklios valstybės strategijos emigracijos atžvilgiu, nei politinės valios jai sukurti kol kas nėra.
O juk labai svarbu mėginti Lietuvos sąlygomis pritaikyti sukauptą kitų valstybių, ypač ES narių, patirtį stabdant protų nutekėjimą bei imtis bendrų su jomis iniciatyvų.
Darbo tikslas – paaiškinti darbo jėgos naudojimo ir pasaulinės migracijos sampratą, įgyvendinimo būdus ,apžvelgti (darbo jėgos naudojimą ir pasaulines migracijas Lietuvai tapus ES nare) grėsmes, pasekmes, bei galimybes.
Darbo uždaviniai :
Apžvelgti darbo jėgos naudojimą ir pasaulinės migraciją
Paaiškinti darbo išteklių rinkos ypatumus
Išanalizuoti pasaulinės migracijos priežastis
Atlikti bendrosios migracijos apžvalgą
Darbas sudarytas iš keturių dalių, jis aprašomojo pobūdžio.Pirmojoje dalyje buvo aptartos darbo jėgos naudojimas,padaryta bendra migracijos apžvalga, antrojoje dalyje analizuotos pasaulinės migracijos priežastys,trečiojoje dalyje migracija nagrinėta kaip socialinis ir kultūrinis bei ekonominis reiškinys,o ketvirtojoje-buvo apžvelgiama "protų nutekėjimų" problema. Buvo remtasi įvairia literatūra, kaip knygomis taip pat ir elektroninėmis priemonėmis.
Tyrimo metodas : aprašomasis. Buvo nagrinėjama literatūra Gyventojai pasauliniame ūkyje:darbo jėgos naudojimas ir pasaulinės migracijos temomis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-09-15
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis923.8 KB
AutoriusPaulius
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJ. Čiburienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gyventojai pasauliniame ukyje darbo jegos naudojimas ir pasaulines migracijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • J. Čiburienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą