Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Lietuvos prekių eksporto dinamikos ir pagrindinių problemų analizė (2)

Lietuvos prekių eksporto dinamikos ir pagrindinių problemų analizė (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadas. Tikslas yra išanalizuoti prekių eksporto dinamiką ir panagrinėti, su kokiomis problemomis susiduriama. Eksporto samprata. Eksporto motyvai. Eksporto 2001–2008 metų analizė. Ekonominio nuosmukio įtaka eksportui. Lietuvos eksporto problemos. Pasaulio Prekybos Organizacija (PPO). Lietuvos ūkio plėtros prognozė. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Kiekviena valstybė suinteresuota, kad jos šalies ekonomika būtų kuo labiau išvystyta ir subalansuota. Eksportas - pagrindinis tarptautinės prekybos būdas. Eksportas taip pat įtraukia ir šalyje pagamintų prekių pardavimą užsienyje per užsienio paskirstymo centrus, o taip pat ir brokerius. Kiekviena valstybė suinteresuota, kad jos šalies ekonomika būtų kuo labiau išvystyta ir subalansuota. Vieną iš svarbiausių dalių šalies ekonomikos struktūroje sudaro jos ūkio tarptautiniai ekonominiai ryšiai. Jie didele dalimi lemia ūkio proporcijas ir jų gerinimo galimybes, racionalų šalies išteklių naudojimą, šalies gyventojų gerovę. Tarptautiniai ekonominiai ryšiai įgyvendinami per tarptautinę komercinę veiklą. Tai verslo veiklos sfera, reikalaujanti ypatingų teorinių ir praktinių žinių. Užsienio prekyba - tai tarptautinė komercinė veikla. Užsienio prekyba yra labai sudėtingas reiškinys. Jo efektyvumą lemia daugelis tiek mikro, tiek makro lygmens veiksnių. Jau keletą metų Lietuvos prekybos balansas neigiamas, o gamintojai sunkiai skverbiasi į užsienio rinkas. Tačiau šį skverbimąsi gerokai sustabdė netikėtai ne tik šalį, bet ir visą pasaulį užklupusi ekonominė krizė. Bet kokiu atveju siekiant skatinti efektyvią užsienio prekybą reikia racionalių analizės metodų. Ekonominė statistika yra pagrindinė priemonė planuojant ekonominę politiką, analizuojant verslo tendencijas, todėl nuolat didėja šios statistikos paklausa.
Užsienio prekybos analizės metodų yra ganėtinai daug. Jie yra pasirenkami atsižvelgiant į tyrimo objektą, tikslus, esamų duomenų kiekį ir objektyvumą. Statistiškai eksporto analizė gali būti parengta atsižvelgiant į atskirus sektorius: bendrus eksporto dydžius, svarbiausius prekybos partnerius, pagrindines prekių grupes ar net detalią prekių klasifikaciją.
Lietuvos užsienio prekyba reguliuojama Lietuvos Respublikoje galiojančiais teisės aktais bei įvairiomis dvišalėmis ir daugiašalėmis tarptautinėmis sutartimis. Pagrindinis dokumentas, kuriame nustatyti visi eksporto ir importo muitų taikymo atvejai - Lietuvos Respublikos muitų tarifų įstatymas.
Kaip yra pasakęs garsus mokslininkas A.Smitas (A.Smith) :"… prekyba, kuri be prievartos ir apribojimų natūraliai ir nuolatos vyksta tarp bet kokių dviejų šalių, visada yra naudinga, nors ir ne visada vienodai, abejoms iš jų …".
Taigi, šio darbo tikslas yra išanalizuoti prekių eksporto dinamiką ir panagrinėti, su kokiomis problemomis susiduriama.
• Tikslui pasiekti suformulavome tokius uždavinius:
• Išsiaiškinti ir pateikti ne tik eksporto, bet apskritai užsienio prekybos sampratą;
• Išanalizuoti užsienio prekybos kitimą 2001 – 2008 metais, labiausiai dėmesį kreipiant į eksportą;
• Įvertinti pasaulinės ekonominės krizės įtaką Lietuvos eksporto apimtims;
• Išsiaiškinti su kokiomis problemomis susiduria eksportuotojai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-10-27
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13
Dydis174.94 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Keršienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos prekiu eksporto dinamikos ir pagrindiniu problemu analize (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • R. Keršienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą