Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Užimtumo ir nedarbo pokyčių senosiose ir naujosiose Europos Sąjungos (ES) narėse palyginamoji analizė

Užimtumo ir nedarbo pokyčių senosiose ir naujosiose Europos Sąjungos (ES) narėse palyginamoji analizė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: atlikti bendrąjį gyventojų skaičiaus, neaktyvių gyventojų, užimtumo ir nedarbo pokyčių senosiose ir naujosiose Europos Sąjungos narėse palyginamąją analizę 2007-2008 m. ketvirčiais. Pagrindinės sąvokos naudojamos darbe. Gyventojų skaičius. Nedarbo sąvoka. Nedarbo rūšys. Nedarbo pasekmės. Nedarbo priežastys. Nedarbo mažinimo priemonės. Užimtumas. ES užimtumo strategija ir skatinimas. Bendro ir neaktyvių gyventojų skaičiaus analizė. Bendras gyventojų skaičius ES 27 ES 15 ES 12. Neaktyvūs gyventojai ES 27, ES 15 ir ES 12. Užimtumo ir nedarbo analizė. Užimtumo analizė ES 27, ES 15 ir ES 12. Nedarbo analizė ES 27, ES 15 ir ES 12. Išvados.

Ištrauka

Europos Sąjunga - tai Europos valstybių asociacija, siekianti platesnės ir gilesnės ekonominės bei politinės joje dalyvaujančių šalių integracijos.
Šiandien Europos Sąjunga yra didžiausia pasaulyje tarptautinė organizacija, apimanti 3.9 mln. kv. kilometrų, vienijanti 27 valstybes ir per 491 milijonus gyventojų. Tai valstybių asociacija, siekianti glaudesnės ekonominės ir politinės integracijos vardan savo piliečių gerumo užtikrinimo, taikos ir stabilumo Europoje.
Kaip ir bet kurioje kitoje sistemoje, ES ekonominėje sistemoje vyksta natūralūs žmonių gimimo, augimo bei mirties procesai. Tai savaime atsiliepia ir darbo jėgos kitimui.
Visos Europos Sąjungos šalys turi bendrų ekonominių vystymosi bruožų. Tačiau yra ir skirtumų, kuriuos sąlygoja tautos tradicijos ir papročiai, moralė ir etika, mokslas ir švietimas, pasiektas ekonominės veiklos rezultatyvumas. Šie veiksniai taip pat turėjo įtakos darbo jėgai ES šalyse. Pagrindinis tikslas ES šalių - siekti visiško užimtumo.
Užimtumas bei daugiau ir geresnių darbo vietų piliečiams kūrimas – svarbiausi ES prioritetai. Europos Sąjunga taip pat privalo užtikrinti lygias galimybes, kad kiekvienas norintis galėtų dirbti. Tikslas – padidinti darbingo amžiaus žmonių užimtumą ir iki 2010 m. pasiekti 70 % darbingo amžiaus gyventojų užimtumo lygį.
Finansinės krizės prasidėjęs nuosmukis visame pasaulyje pasireiškė stipriu prekybos ir gamybos sumažėjimu. Todėl ir daugumoje ES valstybių narių darbo rinkos būklė 2008 m. pradėjo blogėti. Dėl tebesitęsiančios sumaišties finansų rinkoje bei lėčiau augančios viso pasaulio ekonomikos, numatomas lėtesnis ekonomikos augimas.
Pagrindine nedarbo priežastimi bedarbiai laiko nepakankamą išsilavinimą. Įsidarbinti trukdo darbo patirties ar profesinių įgūdžių stoka, nepalankios darbo sąlygos. Prie kitų neįsidarbinimo priežasčių bedarbiai nurodė, jog įsidarbinti trukdo vyresnis amžius, darbdavių nesupratingumas, darbo pasiūlymų mažas pasirinkimas, susisiekimo problemos, taip pat bedarbiai pageidauja daugiau nekvalifikuoto darbo ir kt.
Darbo objektas: užimtumo ir nedarbo pokyčių senosiose ir naujosiose Europos Sąjungos narėse palyginamoji analizė.
Darbo tikslas: atlikti bendrąjį gyventojų skaičiaus, neaktyvių gyventojų, užimtumo ir nedarbo pokyčių senosiose ir naujosiose Europos Sąjungos narėse palyginamąją analizę 2007-2008 m. ketvirčiais.
Darbo uždaviniai:
Apibūdinti neaktyvių gyventojų, užimtumo ir nedarbo pagrindines sąvokas;
Išanalizuoti ir palyginti bendrą bei neaktyvių gyventojų skaičių ES 27, ES 15 ir ES 12 narėse;
Išanalizuoti ir palyginti bendrą užimtumo ir nedarbo lygį ES 27, ES 15 ir ES 12 narėse.
Darbas sudarytas iš trijų dalių, kuriose aptariamos bendras gyventojų, neaktyvių gyventojų skaičius, užimtumo ir nedarbo sąvokos bei pateikta statistinių duomenų analizė. Pradžioje apžvelgiamos neaktyvių gyventojų, užimtumo ir nedarbo pagrindinės sąvokos, jų rūšys, priežastys. Antroje dalyje analizuojamas bendras gyventojų ir neaktyvių gyventojų skaičius, jo kitimo priežastys. Trečioje dalyje pateikiama užimtumo ir nedarbo statistinių duomenų analizė.
Darbo metodai. Mokslinės ir ekonominė literatūros analizė, statistinė duomenų analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-01-29
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis101.11 KB
AutoriusGitana
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasŠeputienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Uzimtumo ir nedarbo pokyciu senosiose ir naujosiose Europos Sajungos (ES) narese palyginamoji analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Šeputienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą