Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Euras ir jo įvedimo problemos

Euras ir jo įvedimo problemos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas yra išskirti euro, kaip bendros Europos Sąjungos valiutos, privalumus ir trūkumus, jo įvedimo Lietuvoje problemas. Bendra Europos Sąjungos (ES) valiuta – euras. Euro istorija. Euras senosiose Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Euro įvedimo fazės. Euro įvedimo nauda ir nuostoliai. Mastrichto kriterijai. Infliacijos rodiklis. Bendrasis šalies biudžeto deficitas. Valstybės skola. Ilgalaikės vyriausybės vertybinių popierių palūkanų normos. Valiutų kursų mechanizmas. Euro įvedimo Lietuvoje planas. Išvados.

Ištrauka

Pinigų sąjungos dažniausiai apibrėžiamos kaip ekonominės zonos, kuriose vykdoma bendroji pinigų politika ir cirkuliuoja bendrieji pinigai arba kelių šalių pinigai, tačiau tik kaip bendrųjų pinigų išraiškos forma.
Yra dar vienas labai svarbus pinigų sąjungų sąvokos veiksnys, tai yra valstybių politinė valia stiprinti pinigų sąjungą ir paremti ją vykdant iždo, ekonominę, struktūrinę ir kitas nacionalines politikas. Bendrųjų pinigų zonos, įkurtos aneksuojant ar kitaip inkorporuojant į kitą valstybę suverenias teritorijas, negali būti vadinamos pinigų sąjungomis. Literatūroje retkarčiais analizuojamas buvusios Tarybų Sąjungos pinigų sistemos žlugimas nėra būdingas, nes tuometinė rublio pinigų sistema iširo kaip tik dėl tos priežasties, kad nebuvo politinės valios ją sukurti ir nebuvo suformuotos ekonominės politikos priemonės, kad ji galėtų tapti pinigų sąjunga.
Siekiant, kad Europos pinigų sąjunga būtų patvari ir ilgaamžė, buvo atsisakyta eurą įvesti "šoko" principu ir nutarta tai daryti palaipsniui. Euras – tai Europos ekonominės ir pinigų sąjungos bendroji valiuta. Sėkmingas euro įvedimas – vienas iš didžiausių laimėjimų Europos ekonomikos istorijoje. Dabar Europos verslo visuomenė plėtoja savo veiklą visiškai naujoje ekonominėje aplinkoje.
Euro įvedimas yra labai svarbus Europos Sąjungos raidos etapas ir didžiausia valiutos reforma per visą istoriją. Jis pagrįstas bendrosios rinkos sėkme ir labai prisideda prie ekonomikos stabilumo, reikalingo tolesniam augimui. Dėl jo didėja konkurencija ir skatinamos naujovės, jis yra naudingas vartotojams ir išlaisvina kitų sričių, kaip antai socialinio aprūpinimo ir švietimo, išteklius. Kartu jis politiškai ir ekonomiškai stiprina Europą.
Šio kursinio darbo tikslas yra išskirti euro, kaip bendros Europos Sąjungos valiutos, privalumus ir trūkumus, jo įvedimo Lietuvoje problemas.
Tikslui pasiekti iškelti šie uždaviniai:
• Išnagrinėti euro istoriją, jo funkcionavimą senosiose Europos Sąjungos valstybėse;
• Ištirti Lietuvos finansinių rodiklių atitikimą Mastrichto kriterijams;
• Aptarti Euro įvedimo Lietuvoje planą.

Naudoti darbo metodai: antrinės informacijos (mokslinės literatūros ir finansinių straipsnių) analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-04-12
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai22 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis123.77 KB
Autoriusaudringai
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasKuodis
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasEkonomikos ir finansų valdymo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Euras ir jo ivedimo problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Kuodis
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą