Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Darbo rinkos raida

Darbo rinkos raida

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Tikslas yra suformuoti bei pateikti darbo rinkos teorinę sampratą, įvardinti pagrindines darbo rinkos atsiradimo prielaidas, išskirti darbo rinkos modelius bei struktūros elementus, taip pat išanalizuoti darbo rinkos vystymosi tendencijas. Darbo rinka. Darbo rinkos samprata. Darbo rinkos struktūra.Darbo rinkos modeliai. Darbo rinkos valdymas. Darbo rinkos ypatybės. Darbo rinkos kaitos aspektai. Darbo rinkos politika. Aktyvios darbo rinkos politikos priemonės. Pasyvios darbo rinkos politikos priemonės. Darbo jėgos pasiūla ir paklausa. Darbo jėgos pasiūla. Darbo jėgos paklausa. Darbo rinkos konjunktūra. Darbo rinkos situacijos. Nedarbas. Nedarbo sąvoka. Nedarbo rūšys. Nedarbo priežastys. Nedarbo pasekmės. Pasaulinės nedarbo priežastys, kurios taip pat atspindi pasaulinės darbo rinkos raidos etapus. Tendencijos bei prognozės. Numatomos darbo rinkos tendencijos Lietuvoje. Pasaulinės darbo rinkos tendencijos ir prognozės. Išvados.

Ištrauka

Šio darbo tikslas yra suformuoti bei pateikti darbo rinkos teorinę sampratą, įvardinti pagrindines darbo rinkos atsiradimo prielaidas, išskirti darbo rinkos modelius bei stuktūros elementus, taip pat išanalizuoti darbo rinkos vystymosi tendencijas.
Kadangi šiuo metu nedarbas yra labai aktualus − šiame darbe pateiksiu darbo rinkos elementų: darbo (jėgos) pasiūlos ir darbo (jėgos) paklausos naujausius duomenis, kurie įtakoja nedarbo ir užimtumo lygį. Pateiksiu nedarbo sampratą, išskirsiu tam tikras rūšis, priežastis bei pasekmes. Pasinaudojus statistikos duomenimis ir analizuodama ekonomistų prognozes, aptarsiu darbo rinkos tendencijas.

Remiantis tarptautinių žodžių žodynu: "rinka - tai prekių mainų sfera". Pagal mainų objektą rinka skiriama į prekių, darbo jėgos, kapitalo. Terminas "darbo rinka" savo pirmine, siaurąja prasme, reiškia vietą, kurioje perkama ir parduodama žmogaus darbo jėga. Darbo jėga yra svarbiausias ūkinės veiklos veiksnys. Kuo labiau išlavintos fizinės, intelektualinės ir dvasinės žmogaus savybės, tuo aukštesnė rinkoje jo darbo jėgos vertė ir kaina.
Darbo rinka yra neatskiriama rinkos ekonomikos dalis. Darbo rinką galima būtų apibūdinti ir kaip visuomeninio darbo paskirstymo ir perskirstymo tarp ūkio sferų, šakų bei veiklos sričių mechanizmą, užtikrinant gamybos ir darbo efektyvumą, atsižvelgiant į visuomenės poreikių struktūrą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-05-06
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai15
Dydis105.07 KB
Autoriusraspberryyy
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasStepan Zaicev
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo rinkos raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Stepan Zaicev
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą