Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Mažų ir vidutinių įmonių veiklos analizė ir vaidmuo šalies ūkiui

Mažų ir vidutinių įmonių veiklos analizė ir vaidmuo šalies ūkiui

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Darbo tikslas – įvertinti mažų ir vidutinių įmonių veiklą ir vaidmenį šalies ūkiui. Mažų ir vidutinių įmonių vaidmuo šalies ūkyje. Verslo įmonių steigimas. Įmonių tikslai. Socialiniai įmonės tikslai. Ekonominiai įmonės tikslai. Mažų ir vidutinių įmonių veiklos analizė. Įmonių stengimasis apsisaugoti nuo bankroto. Įmonių trūkumai. Įmonių tipai. Įmonių ūkinė veikla. Įmonių komercinė veikla. Įmonių individuali veikla. Individualios veiklos įregistravimas. Pajamų iš individualios veiklos apmokestinimas. Išvados. Praktinė dalis. Įvadas. Svarbiausi verslo plano rengimo tikslai. Uždaviniai tikslams pasiekti. Verslo srities aprašymas. Verslo tikslai. Teisiniai aspektai. Paslaugų aprašymas. Darbuotojų kvalifikacija. Darbuotojų atsakomybė. Prognozuojami atlyginimai darbuotojams. Pardavimų prognozė. Reikalingos medžiagos. Įranga ir priemonės. Patalpos. Finansiniai šaltiniai. Finansavimo šaltiniai, jų panaudojimas. Sąnaudų prognozė. Pelno (nuostolio) ataskaita. Išvados.

Ištrauka

MVĮ turi didelę reikšmę šalies ekonomikos plėtrai. Tai dėsningas rinkos ekonomikos pertvarkos procesas. Jos sudaro didelę bendro įmonių skaičiaus dalį nes, vyksta privatizavimo procesai, kuriamos naujos įmonės. Dažniausiai jaunieji specialistai ir pradeda savo gamybinę veiklą šio tipo įmonėse. Šios įmonės stiprina atskirų rajonų ekonomiką, padeda pertvarkyti jos struktūra, skatina gamybinių jėgų plėtojimąsi ir padeda spręsti naujų darbo vietų sukūrimą. MVĮ priskiria mažiau organizuotus ir labiausiai pažeidžiamus tiek viešosios administracijos, tiek ir kitų institucijų, kurios nekontroliuojami primeta savo valią. Daug diskutuojama apie verslo situaciją bei perspektyvą, labiausia liečia MVĮ verslo steigimą ir plėtrą.
Visos šalies ūkis pagrįstas įmonių veikla. Nuo jų veiklos rezultatų priklauso respublikos ekonomikos potencialo augimas. Jų veiklą reglamentuoja Lietuvos respublikos įmonių įstatymas. Jis ir nusako įmonės sampratą :" Įmonė yra savo firmos vardą turintis ūkinis vienetas, įsteigtas įstatymų numatyta tvarka, tam tikrai komercinei ūkinei veiklai. Įmonę sudaro medžiagų daiktinių, finansinių ir materialinių aktyvų jos teisių ir pareigų kompleksas."Kiekviena įmonė vienija tam tikrą darbuotojų kolektyvą, turi savo žinioje gamybos priemones, medžiagas, žaliavas, vykdo gamybos ar paslaugų procesus. Įmonė, kaip teisinis subjektas, gali turėti juridinio asmens teises arba veikti kaip fizinis asmuo.
Tema yra aktuali tuo, kad visas šalies ūkis pagrįstas įmonių veikla, nuo kurių rezultatų priklauso respublikos ekonomikos augimas.
Problema yra ta, kad valstybė skiria per mažai dėmesio mažoms ir vidutinėms įmonėms.
Darbo tikslas – įvertinti mažų ir vidutinių įmonių veiklą ir vaidmenį šalies ūkiui.
Darbo uždaviniai :
• išanalizuoti mokslinę bei kitus informacijos šaltinius;
• išanalizuoti įmonės tikslus;
• išanalizuoti ūkinę ir komercinę veiklą;
• pateikti išvadas.
Darbo objektas – mažų ir vidutinių įmonių veikla ir vaidmuo šalies ūkiui.
Darbo metodai:
• literatūros šaltinių analizė;
• įmonių veiklos analizė;
• įmonių steigimo analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis42.06 KB
Autoriusgintare
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasOna Baronienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mazu ir vidutiniu imoniu veiklos analize ir vaidmuo salies ukiui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Ona Baronienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą