Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Emigracijos procesų poveikis Lietuvos verslo įmonėms

Emigracijos procesų poveikis Lietuvos verslo įmonėms

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Emigracija. Emigracijos istorija. Emigracijos priežastys pasaulyje ir Lietuvoje. Stiprūs faktoriai nulemiantys emigraciją. Silpni faktoriai nulemiantys emigraciją. Darbo užmokesčio skirtumai. Nedarbas. Švietimo sistemos trūkumai. Darbuotojų paklausa ir demografija senosiose ES valstybėse narėse. Nacionaliniai ypatumai. Priimančių valstybių šešėlinė ekonomika ir tolerancija nelegaliems migrantams. Kapitalo telkimas stabiliai adaptacijai. ES ir valstybių narių įdarbinimo agentūros ir darbuotojų mobilumo skatinimo programos. Naujo starto strategija. Pragyvenimo šaltinio senatvei užsitikrinimas grįžus ar negrįžtant. Įgūdžių išnaudojimo ir karjeros strategija. Šeimos susijungimo strategija. Emigracijos mastai. Migracija Lietuvoje 1990-2009 metais. Verslas Lietuvoje. Lietuvos verslo stipriosios pusės. Verslo įtaka emigracijai. Emigracijos srautų ir verslo kaita Lietuvoje 2000-2008 metais. Bendri darbo rinkos rodikliai 2001-2008 metais (vidutiniai metiniai sk. Tūkst.). Darbo jėgos pasiūlos struktūros kitimas 2000-2008 metais. Darbo jėgos pasiūlos-paklausos kitimas 2000-2008 metais. BVP kitimas. Bedarbiai 2000-2008 metais (tūkst.). Emigracijos įtaka verslui. Emigracijos/verslo santykio lentelė. Teigiami faktoriai. Neigiami faktoriai. Lietuvos gyventojų mažėja, visuomenė senėja. Kyla įtampos socialinės apsaugos sistemoje. Protų nutekėjimas. Migracijos įtaka bendrojo vidaus produkto augimui. Valstybės įvaizdžio kaita. Išvados.

Ištrauka

Žodį "emigracija" pirmą kartą tikriausiai išgirdau mokykloje, per istorijos pamoką, kai buvo dėstoma kaip slenkant ledynams, to meto klajokliai medžiotojai genami alkio keliaudavo ten, kur išlikdavo galimybė sumedžiotį grobį ir išsaugoti savo bei šeimos gyvybes. Iš esmės šita situacija ganėtinai lengvai apibūdintų esamą emigraciją. Žmonės bėga ten, kur mato stipresnę galimybę išlikti ar kurti savo gerbūvį. Tik šiandien žmonės palieka ne rusenantį ugniakurą, o šeimą, namus, valstybę, patriotizmą ir išsineša ne medinę ietį, o ilgai ugdytą kvalifikaciją, vaikus, santaupas, verslus, idėjas. Ar tai blogai ar gerai ir koks stiprus šito proceso poveikis aplinkai tikriausiai galėsiu atsakyti kursinio išvadose.
Kita medalio pusė yra Lietuvos verslo įmonės. Verslą įtakoja daug daugiau faktorių nei viena emigracija. Iš ties emigracija spėju yra vienas silpnesnių elementų įmonės sėkmingo ar nesėkmingo gyvavimo cikle. Pasaulinė ekonominė situacija, fiskalinė valstybės politika, geografinė padėtis, technologijų įtaka manau žymiai stipriau nulemia verslo įmonės likimą. Taigi santykis tarp emigracijos ir verslo įmonių kaip matematinis svertas manau realiai nėra įmanomas. Tačiau jei emigracija yra didelio mąsto ir ilgalaikis reiškinys, jis gali turėti lemiamą reikšmę valstybės ekonomikoje ir tuo pačiu verslo įmonių gyvenime.
Mano tikslas - surinkti kuo daugiau medžiagos apie emigracijos pokyčius Lietuvoje bei verslo įmonių pokyčius ir remiantis kitais, šalutiniais įtaką darančiais elementais, bandyti atrasti sąsają tarp pirmųjų dviejų paminėtųjų veiksnių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMakroekonomikos referatas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasReferatai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis395.01 KB
AutoriusR
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasKristina Kalašinskaitė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Emigracijos procesu poveikis lietuvos verslo imonems [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 30 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Kristina Kalašinskaitė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą