Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Komerciniai bankai ir jų raida Lietuvoje

Komerciniai bankai ir jų raida Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Komerciniai bankai. Bankų atsiradimas ir funkcijos. Komercinių banku esmė ir ju raida. Lietuvoje veikentys Komerciniai bankai. Komercinių bankų antrinės įmonės. Kaip prižiūrimi komerciniai bankai. Išvados.

Ištrauka

Banko pavadinimas kilęs iš italų kaibos žodžio "banca" — tai stalas už, kurio viduranžiais sėdėdavo pinigų keitėjai. Bankų istorija siekia tolimą paeitį. Kai kurios bankinės operacijos buvo žinomos senovės civilizacijose (2000m. pr. Kr.), Graikojoje (Iva. Pr. Kr.), Senovės Romoje.
Pirmosios jas teikė bažnyčios – tais laikais tai buvo saugiausia vieta brangenybėms saugoti. Žmonės pradėjo tuo metu cirkuliavusius metalinius pinigus (auksines, sidabrines monetas) laikyti pas auksakalius, kurie už priimtus saugoti pinigus išrašydavo kvitus. Taigi jau auksakaliai teikė paslaugas, panašias į tas, kurias dabar teikia bankai. Gautieji aukso kvitai buvo naudojami prekių mainuose. Laikui bėgant auksakaliai pastebejo, kad savo poreikiams tenkinti žmonės atsiima tik dalį padėtų saugoti pinigų, o kiti lieka auksakalio saugykloje. Todėl šie pradėjo skolinti jiems patikėtus saugoti pinigus kitiems žmonėms už tam tikrą mokestį – palūkanas. Aukso kvitų naudojimas buvo patogi ir saugi atsiskaitymų priemonė. Šia prasme auksakaliai atrado pinigų "kūrimo" mechanizmą, kuriuo grindžiama ir šiuolaikinė bankų sistema.
Lietuvoje bankai pradėjo steigtis tik XIX šimtmečio pradžioje, rusų carinės val¬džios viešpatavimo laikais. Lietuviški ban¬kai įsikūrė tik atgavus nepriklausomybę. Tuomet buvo du valstybiniai bankai — Lietuvos bankas ir Žemės bankas. Privačių stambių bankų buvo septyni.
Komerciniai bankai vykdo pagrindines bankams būdingas atsiskaitymų, indėlių priėmimo ir kreditavimo funkcijas. Plėtojantis rinkos santykiams ir didėjant kapitalo koncentracijai, komerciniai bankai atlieka vis daugiau operacijų, nebūdingų kreditiniams santykiams.
Darbe bus apžvelgiamas komercinių bankų kūrimasis, jų veikla. Taip pat bus analizuojamos bankų funkcijos ir operacijos. Dauguma komercinių bankų operacijų atlieka jų įkurtos antrinės įmonės, kurios teikia lizingo ir faktoringo, investicijų valdymo, investicinės bankininkystės ir draudimo paslaugas. Šių įmonių veikla taip pat bus analizuojama šiame darbe. Bus apžvelgiamos komercinių bankų priežiūros įstaigos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMakroekonomikos referatas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis39.68 KB
Autoriusjustina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasB.Vaznonis
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komerciniai bankai ir ju raida Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
  • B.Vaznonis
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-3
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą