Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Klaipėdos laisvoji ekonominė zona

Klaipėdos laisvoji ekonominė zona

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Laisvoji ekonominė zona. Veiklos reglamentavimas. Klaipėda. Klaipėdos LEZ. Mokami mokesčiai ir rinkliavos. LEZ gyvavimo ciklas. Į klaipėdos lez dairosi, bet eina nenoriai. Klaipėdos lez teritorijoje bus iškilmingai atidaryta klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 4-oji komanda. Klaipėdos LEZ įmonės - miesto vaikų gerovei. Išvados.

Ištrauka

Laisvoji ekonominė zona (LEZ) - tai ūkinei, komercinei ir finansinei veiklai skirta teritorija, kurioje yra šio įstatymo nustatytos ūkio subjektams specialios ekonominės ir teisinės funkcionavimo sąlygos.
Pagal galiojančius įstatymus šiuo metu yra tik dvi laisvosios ekonominės zonos: Klaipėdos ir Kauno, Šiaulių šiuo metu nebeveikia. Laisvosios ekonominės zonos yra patrauklios dėl pilnai paruoštų veiklai sklypų (pilna infrastruktūra: keliai, komunikacijos) ir labai patrauklių mokestinių lengvatų. Kauno LEZ yra patogiausia Baltijos šalių logistikai ir pramonės įmonėms, o Klaipėdos LEZ yra patraukli investuotojams dėl šalia esančio Klaipėdos uosto.
Zonos įmonė - tai toje zonoje esanti ir pagal reikalavimus įregistruota bet kokios nuosavybės formos ir rūšies įmonė. Įmonė veikia vadovaudamasi šiuo įstatymu, zonos įstatymu, zonos statutu, savo įstatais ir steigimo dokumentais bei sutartimi su zonos valdymo bendrove dėl veiklos zonoje sąlygų.
Lietuvos Respublikoje steigiamoje zonoje gali būti plėtojama prekybos, gamybos, importo ir eksporto ar kita Lietuvos Respublikos įstatymų nedraudžiama veikla.
Zonoje įregistruotos įmonės ir jų darbuotojai Europos Sąjungos teisės aktų ir jų taikymo Lietuvos Respublikoje tvarką reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka moka importo muitus, valstybės rinkliavą, pelno mokestį, gyventojų pajamų mokestį, mokestį už aplinkos teršimą ir gamtos išteklius, valstybinio socialinio draudimo įmokas, privalomojo sveikatos draudimo įmokas, pridėtinės vertės mokestį, akcizą, cukraus mokestį, prekių apyvartos mokestį – šiuos mokesčius reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka ir atvejais.
Klaipėdos LEZ - pirmoji ir sėkmingiausia tokio pobūdžio zona Lietuvoje. Ji veikia nuo 2002 m. Klaipėda – trečiasis pagal dydį Lietuvos miestas, Kuršių marių ir Baltijos jūros susiliejimo vietoje, stambus neužšąlantis jūrų uostas. Šis miestas yra svarbus vakarų Lietuvos ekonomikos centras. Šalia miesto veikiantis uostas lemia tai, kad Klaipėda yra kartu ir labai svarbus transporto mazgas.
Klaipėdos LEZ teritorijoje bus iškilmingai atidaryta Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 4-oji komanda. Taip pat LEZ įmonės vis aktyviau dalyvauja originalioje šventėje - Klaipėdos verslo parko futbolo labdaros turnyre. Turnyro metu surinktos lėšos perduodamos tai miesto vaikų globos įstaigai, kuriai tuo metu labiausiai jų reikia. Pasak turnyro sumanytojų, labdaringuose renginiuose kaip tik ir atsiskleidžia verslo pasaulio pilietiškumas, pagrįstas noru padėti kitiems bendruomenės nariams.

Darbo uždaviniai: charakterizuoti laisvą ekonominę zoną ir jos veiklos principus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMakroekonomikos referatas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis35.86 KB
AutoriusJūratė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasHenrika Šakienė
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
FakultetasKlaipėdos filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Klaipedos laisvoji ekonomine zona [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Socialinių mokslų kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Henrika Šakienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą