Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Smulkaus ir vidutinio verslo vaidmuo ir vieta šalies ekonomikoje

Smulkaus ir vidutinio verslo vaidmuo ir vieta šalies ekonomikoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Smulkaus ir vidutinio verslo samprata. Smulkių ir vidutinių įmonių vaidmuo šalies ūkyje. Veikiančių smulkių ir vidutinių įmonių struktūra. Smulkių ir vidutinių įmonių užsienio prekyba. Valstybės parama svv subjektams. Verslo, eksporto ir pramonės skatinimas. Išvados.

Ištrauka

Viso pasaulio išsivysčiusių šalių praktika rodo, kad smulkus ir vidutinis verslas (toliau SVV) yra šalių ekonomikos varomoji jėga ir socialinio stabilumo garantas.
Lietuvoje diskusijos apie verslo situaciją bei perspektyvas, liečiančias smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą, užima ypatingą "nišą". Situacija šioje srityje ir šiaip yra trapi, kadangi smulkus verslas jautriau reaguoja į bendrus ekonominius pokyčius, rinkos nepastovumą, prisitaiko prie jų, sukuria naujas darbo vietas tose veiklose, kurių produktai ir paslaugos konkrečiu laikotarpiu turi didžiausią paklausą. SVV yra labai priklausomas nuo valdžios ekonominės politikos. Todėl dauguma politikų, valdininkų, ekonomistų – suprantančių, kad sėkminga SVV plėtra gali daug prisidėti prie ekonominių, socialinių problemų sprendimo Lietuvoje, vis dažniau kalba apie smulkaus ir vidutinio verslo skatinimą, vystymą ir t.t., mėgina kurti naujus įstatymus, lengvatas bei stengiasi padėti smulkiems ir vidutiniams verslininkams.
Darbo tikslas – išanalizuoti smulkaus ir vidutinio verslo svarbą šalies ekonomikoje.
Savo darbe daugiausiai remsiuosi teisės aktais ir internetiniais puslapiais, nes naujos medžiagos (knygų) šia tema yra nedaug.

Vienas iš pagrindinių ekonomikos augimo veiksnių, turintis esminį poveikį bendrai Lietuvos ūkio raidai, naujų darbo vietų kūrimui ir socialiniam stabilumui – tai smulkusis ir vidutinis verslas (SVV). Todėl norint lygiavertiškai konkuruoti Europos ekonomikos erdvėje svarbiausias Lietuvos vyriausybės uždavinys turėtų būti smulkaus ir vidutinio verslo plėtros skatinimas.
Įgyvendindamas 1996 m. balandžio 6 d. Europos Komisijos rekomendaciją dėl mažų ir vidutinių įmonių sampratos, Lietuvos Respublikos Seimas 2002 m. spalio 22 d. priėmė naują Lietuvos Respublikos smulkaus ir vidutinio verslo plėtros įstatymo redakciją, kuri įsigaliojo nuo 2003 m. sausio 1 d. Įstatyme apibrėžti SVV subjektai, atitinkantys Europos Komisijos rekomendacijas, ir jiems teikiamos valstybės pagalbos formos, kitos šiam verslui svarbios nuostatos.
SVV subjektai – vidutinės, mažos įmonės (tarp jų ir mikroįmonės) bei fiziniai asmenys, įstatymų nustatyta tvarka turintys teisę verstis savarankiška komercine, gamybine arba profesine ir kita panašaus pobūdžio veikla, įskaitant tą, kuria verčiamasi turint verslo liudijimą . ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMakroekonomikos referatas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis62.32 KB
AutoriusRamunė
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasK. Jaskelevičius
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
FakultetasVilniaus skyrius
Failo pavadinimasMicrosoft Word Smulkaus ir vidutinio verslo vaidmuo ir vieta salies ekonomikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ / 3 Klasė/kursas
  • K. Jaskelevičius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą