Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Darbo pasiūla – laisvos darbo vietos

Darbo pasiūla – laisvos darbo vietos

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos darbo birža. Europos socialinis fondas. Darbo rinka. Darbo pasiūla. Gyventojų pasiskirstymas lietuvos darbo rinkoje. Teigiami pokyčiai lietuvos darbo rinkoje. Įsidarbinimo galimybės lietuvoje 2009 metais. Išvados.

Ištrauka

Visą pasaulį užgriuvusi ekonominė krizė neaplenkė ir Lietuvos. Kol kas bendrieji ekonomikos rodikliai ir ateities prognozės nedžiugina, tai jaučiame ir matome iš dabartinės situacijos – didėjantis bedarbių skaičius, augančios bankų palūkanos ir maisto kainos, beveik nebėra galimybės pasiskolinti ar pasiskolintą sumą grąžinti. Bedarbių skaičius didėja stulbinančiu greičiu, laisvų darbo vietų neįtikėtinai mažai, vien per 2008 m. ketvirtąjį ketvirtį jų sumažėjo perpus. Ekonomiką atšildyti gali tik paklausa, kuri išjudintų prekybą, gaunamas pelnas leistų investuoti, skolinti, plėsti, steigti naujas įmones – darbo vietas. Bet ekonomikos atšildymui pirmiausia reikia pajamų, pajamas gauna dirbantieji, todėl taip svarbu apžvelgti esamą darbo pasiūlą ir galimybes įsidarbinti.
Lietuvai atgavus nepriklausomybę reikėjo pereiti nuo planinės prie rinkos ekonomikos ir pirmoji įstaiga, pradėjusi vykdyti konkrečią gyventojų užimtumo politiką buvo – LIETUVOS DARBO BIRŽA (įkurta 1990m.). Ji yra pavaldi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, bei turi 47 padalinius visoje Lietuvoje.
Lietuvos darbo birža analizuoja darbo paklausą ir pasiūlą, prognozuoja galimus darbo rinkos pakitimus, registruoja laisvas darbo vietas ir bedarbius, nustatyta tvarka disponuoja iš Užimtumo fondo gautomis lėšomis ir viešai skelbia, kaip jos naudojamos, teikia pasiūlymus dėl Užimtumo fondo naudojimo, skiria nedarbo draudimo išmoka, įgyvendindama valstybines užimtumo garantijas, darbo ieškantiems asmenims padeda greičiau įsidarbinti, suteikia jiems galimybių įgyti reikiamą kvalifikaciją ir sėkmingai konkuruoti darbo rinkoje, rengia gyventojų užimtumo programas, kartu su savivaldybėmis organizuoja viešuosius darbus, siunčia į juos bedarbius, darbdaviams padeda susirasti kvalifikuotų darbuotojų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMakroekonomikos referatas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis246.13 KB
AutoriusMartyna
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasStepan Zaicev
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo pasiula laisvos darbo vietos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Stepan Zaicev
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą