Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Smulkaus ir vidutinio verslo valstybės rėmimas

Smulkaus ir vidutinio verslo valstybės rėmimas

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Smulkaus ir vidutinio verslo svarba Lietuvos ekonomikai. SVV (Smulkaus ir vidutinio verslo) rėmimas – vienas iš prioritetinių Lietuvos ir ES (Europos Sąjungos) tikslų. Valstybės vaidmuo skatinant smulkųjį ir vidutinį verslą. Pagrindinės paramos verslui formos ir šaltiniai Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Įgyvendinant Lietuvos ilgalaikės valstybės raidos strategijos iki 2015 m. išskirtą konkurencingos ekonomikos prioritetą viena iš svarbiausių krypčių yra pramonės ir verslo vystymas. Kadangi ekonomika yra sudėtinga agreguota visuomenės gyvenimo sritis, tai ji pasižymi pastovia kaita. Lietuvai tapus ES nare, jos šiuolaikinėje ekonomikoje nenutrūkstamai formuojasi naujos ekonomikos modernizavimo galimybės ir kryptys.
Lietuva prisiėmė įsipareigojimus įgyvendinti Lisabonos tikslus ir Užimtumo gairių reikalavimus – padidinti užimtumą ir pagerinti jo kokybę. Šalyje vidaus politikos priemonėmis turi būti siekiama įgyvendinti tris pagrindinius bendrus tikslus: 1) pasiekti visišką užimtumą, 2) didinti darbo kokybę ir našumą ir 3) užtikrinti socialinę sanglaudą ir jos aprėptį.
Smulkus ir vidutinis verslas (SVV) pasižymi tam tikromis savybėmis, kurioms reikia atitinkamos valstybės paramos politikos. SVV garantuoja tokių svarbių socialinių problemų – užimtumas ir gyventojų pajamų augimas – sprendimą ir skatina ekonomikos augimą. Taigi jis atitinka bendrojo intereso tikslus. Smulkaus ir vidutinio verslo sukuriama bendrojo vidaus produkto (BVP) dalis šiuolaikinėje ekonomikoje nuolat didėja.
Dauguma SVV įmonių dirba paslaugų sektoriuje, kurio reikšmė ekonomikai dėl struktūrinių pokyčių taip pat nuolat didėja. Be to, paslaugų sektorius kitų ūkio šakų atžvilgiu svarbus dėl gyvenimo lygio standartų kilimo ir nuolat didėjančių gyventojų poreikių. SVV dominuoja ir tokiose strateginėse verslo paslaugų srityse: informacinės technologijos, kompiuterių programinės įrangos tiekimas, elektroninės komercijos paslaugų, rinkodaros, tyrimų ir plėtros sritys.
ES šalyse yra numatytos dvi SVV skatinimo politikos tendencijos. Viena vertus, nuolat gerinama teisinė ir ekonominė verslo aplinka, mažinamas reguliavimas, liberalizuojamos verslo sąlygos, privatizuojamos valstybės teikiamos paslaugos ir funkcijos. Kita vertus, kuriamos naujos SVV finansinės paramos ir jų plėtros priemonės bei programos, skirtos skatinti SVV plėtrą ir didesnį konkurencingumą, naujų darbo vietų kūrimą ir regioninių skirtumų mažinimą tiesioginėmis subsidijuojamomis paskolomis ar mokesčių lengvatomis.
Darbo tikslas – išnagrinėti smulkaus ir vidutinio verslo valstybinio rėmimo aspektus.
Darbo objektas – smulkaus ir vidutinio verslo valstybės rėmimas.
Darbo uždaviniai:
1. Aptarti smulkaus ir vidutinio verslo svarbą šalies ekonomikai.
2. Išanalizuoti smulkaus ir vidutinio verslo formavimosi aspektus.
3. Išnagrinėti smulkaus ir vidutinio verslo valstybės rėmimo aspektus.
Darbo metodai – analizavimas, literatūros analizė ir interpretavimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMakroekonomikos referatas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis289.41 KB
Autoriusaiva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Smulkaus ir vidutinio verslo valstybes remimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą