Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Ofšorinės įmonės. Jų vaidmuo pasaulinėje ekonomikoje ir Lietuvoje

Ofšorinės įmonės. Jų vaidmuo pasaulinėje ekonomikoje ir Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Įvadas. Ofšorinio verslo esmė. Ofšorinės įmonės sąvoka ir statusas. Ofšorinės kompanijos privalumai. Ofšorinės kompanijos trūkumai. Ofšorinio verslo teisėtumas. Ofšorinių įmonių rūšys. Ofšorinės jurisdikcijos. Ofšorinių kompanijų panaudojimo atvejai. Ofšorinės įmonės vidinė struktūra. Įmonės vardas. Įstatinis akcinis kapitalas. Būstinė. Valdyba. Dokumentai. Apmokestinimas. Specializuotos ofšorinės struktūros. Tarptautinės prekybos kompanijos. Tarptautinės investicijos. Asmeninių paslaugų įmonės. Holdingo kompanijos. Tarpinės holdinginės kompanijos. Nekilnojamo turto ir žemės nuosavybė. Įdarbinimo kompanijos. Intelektinė nuosavybė, licencijavimas ir frančizė. Listingas vertybinių popierių rinkose ir kapitalo pritraukimo operacijos. Finansai. Laivininkystės ir aviacijos kompanijos. Ofšorinio verslo kontrolė. Praktinė dalis. Pinigų plovimas. Valstybinės mokesčių inspekcijos užfiksuoti pinigų plovimo atvejai Lietuvoje. Išvados. Priedai (3).

Ištrauka

Šiuo metu daugiau kaip 50 % pasaulio finansinės rinkos kapitalo yra kontroliuojama bankų, trestų ir investicinių kompanijų, registruotų lengvatinio apmokestinimo zonose ir valstybėse. Trumpiau jos vadinamos ofšorinėmis jurisdikcijomis. Per paskutinį dešimtmetį kompanijų, kasmet steigiamų ofšorinėse jurisdikcijose, skaičius viršijo 65 000.
Ofšorinis verslas pasaulyje pradėtas jau nuo šeštojo dešimtmečio ir kasmet ofšorinių įmonių skaičius auga geometrine progresija. Pirmą kartą apie ofšorinę kompaniją- finansinę organizaciją, perkėlusią savo verslą į teritoriją, kur mokesčiai buvo mažesni, ir tokiu būdu gavusią papildomų grynųjų pajamų,- rašyta JAV spaudoje 1950 m. pabaigoje. Užsienio finansinių analitikų teigimu dauguma greičiausiai besivystančių fondų yra registruoti būtent ofšorinėse zonose. Ofšorinėse zonose šiuo metu veikia apie pusė pasaulio kapitalo.
Tačiau verslininkas, nusprendęs įsijungti į pasaulinį ofšorinį verslą, turi tiksliai žinoti, kokius žingsnius jis turi daryti, kad taptų labiausiai jo veiklai tinkančios ofšorinės kompanijos savininku. Tam reikia žinoti, koks yra ofšorinės kompanijos funkcionavimo mechanizmas, o taip pat viską, kas su tuo susiję, kad jis būtų tikrai ramus dėl savo būsimos įmonės.
Šio kursinio darbo tikslas- aptarti ofšorinės įmonės sąvoką, jos ypatybes ir taikomus išskirtinius verslo principus, įsigilinti į ofšorinio verslo galimybes, kurios kol kas nėra gerai žinomos ir naudojamos praktiškai, parodyti ofšorinio verslo veikimo mechanizmą, atskleisti kaip ofšorinė strūktūra veikia tarptautinėje sistemoje.
Tikslui pasiekti yra keliami šie uždaviniai:
• Susipažinti su ofšorinio verslo esme;
• Aptarti ofšorinės įmonės statusą, privalumus ir trūkumus, teisėtumą, rūšis;
• Apžvelgti jurisdikcines zonas ir kokius reikalavimus jos turi atitikti;
• Aptarti ofšorinės įmonės vidinę struktūrą;
• Įsigilinti į ofšorinės įmonės praktines panaudojimo galimybes;
• Sužinoti kokios organizacijos kontroliuoja ofšorinių įmonių veiklą;
• Nustatyti, kada yra tikslinga įsigyti ofšorinę kompaniją.


Ofšorinė įmonė - tai sąvoka, apibūdinanti ypatingą organizacinį bei juridinį įmonės statusą, kuris padeda sumažinti mokesčius. Paprastai toks statusas yra susijęs su griežtais reikalavimais vykdyti gamybinę, prekybinę, paslaugų ar kitą veiklą už tos jurisdikcijos (teritorijos), kurioje ši ofšorinė įmonė yra registruota, ribų.
Tik vykdant šį ir kitus reikalavimus, kuriuos kelia tokiai įmonei registravimo jurisdikcijos norminiai aktai, kompanija yra atleidžiama nuo visų arba bent jau daugumos mokesčių, t.y. tampa ofšorine įmone. Įstatymai dažniausiai reikalauja, kad tokios įmonės valdymas būtų vykdomas už registravimo jurisdikcijos ribų. Dažniausiai tai taikoma ir realiai veikiančiam biurui. Kitaip tariant, ofšorine įmonė negali buti rezidente, t.y. negali vykdyti jokios veiklos jurisdikcijoje, kurioje ji yra registruota. Iš čia yra kilęs ir terminas "offshore", reiškiantis "už kranto"; Didžiojoje Britanijoje, kur šis terminas ir buvo sukurtas, tai analogiška terminui "užsienyje".
Teisine prasme ofšorinė įmonė niekuo nesiskiria nuo kitų įmonių. Ji yra lygiateisis ūkinių teisinių santykių subjektas ir gali dalyvauti sandoriuose lygiomis teisėmis su kitais fiziniais bei juridiniais asmenimis. [22] ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMakroekonomikos referatas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasReferatai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai24 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis134.35 KB
Autoriusmilda
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasK. Kalašinskaitė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ofsorines imones. Ju vaidmuo pasaulineje ekonomikoje ir Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 34 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • K. Kalašinskaitė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą