Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Nedarbo priežastys bei pasekmės Lietuvoje

Nedarbo priežastys bei pasekmės Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Nedarbo samprata. Nedarbo rūšys. Nedarbo priežastys. Nedarbo pasekmės. Nedarbo priežastys bei pasekmės lietuvoje tyrimas. Tyrimo metodika. Tyrimo rezultatai ir jų aptarimas. Nedarbo priežasčių bei pasekmių tyrimo analizė. Nedarbo mažinimo priemonės. Išvados. Rekomendacijos. Priedai (anketa).

Ištrauka

Darbo aktualumas. Nedarbas – tai aktualiausia problema šių dienų žmogui. Lietuvoje nedarbas išaugo nuo 13,8 proc. trečiąjį 2009 metų ketvirtį iki 17,8 proc. trečiąjį 2010 metų ketvirtį. Nedarbo lygis priklauso nuo daugybės veiksnių ir priežasčių, kurie bus ištirti šiame darbe. Norint galutinai išsiaiškinti nedarbo priežastis bei pasekmes Lietuvoje, ir kaip tai veikia žmonių gyvenimą, svarbu pateikti ne tik statistinius duomenis, bet ir teorinį pagrindą, kas yra nedarbo priežastys, kokių rūšių jos gali būti ir kitus teorinius aspektus, padėsiančius mums giliau susipažinti su nedarbo priežastimis bei pasekmėmis Lietuvoje. Nedarbo priežastys bei pasekmės Lietuvoje - aktualus klausimas, ypač šiuo metu. Ši tema pasirinkta todėl, kad beveik kiekvieną žmogų, galbūt netiesiogiai, bet palietė bedarbystės klausymas. Pirmoje darbo dalyje nagrinėjamos pačios nedarbo priežastys. Toliau seka statistiniai duomenys bei kova su nedarbu.
Darbo objektas. Nedarbo priežastys bei pasekmės Lietuvoje.
Darbo tikslas. Remiantis literatūros šaltiniais ir statistiniais duomenimis, atskleisti kokios nedarbo priežastys bei pasekmės vyrauja Lietuvoje.
Darbo uždaviniai:
1. Apibrėžti sąvoką nedarbas.
2. Išsiaiškinti nedarbo priežastis bei pasekmes Lietuvoje.
3. Ištirti kokias nedarbo priežastis bei pasekmes įvardija Lietuvos gyventojai.
4. Aptarti nedarbo mažinimo priemones.
Darbo metodai:
1. Teorinių šaltinių analizė.
2. Anketinės apklausos metodas.
3. Matematinė statistika.


Tarp daugelio ekonominių procesų reikšmingą vietą užima darbas, nes jis - ne tik žmogaus pajamų, bet ir socialinio statuso, pilnavertiškumo šaltinis. Visos ekonomikos požiūriu darbas duoda riboto ištekliaus - darbo jėgos – naudojimo prekių ir paslaugų gamybai efektą. Dėl to, tiek atskiras asmuo, tiek visuomenė apskritai laimi, kai visi, kurie gali, dirba.
Ekonomikos mokslas, kaip ir visos pažinimo sritys, reikalauja konkrečių apibrėžimų. Nedarbo kategorija glaudžiai susijusi su darbo jėgos sąvoka.
Darbo jėga yra darbingo amžiaus (nuo 18 metų) dirbantys ar aktyviai ieškantys darbo šalies žmonės. Nenorintys dirbti ir darbo neieškantys negali būti priskiriami prie bedarbių. Darbo ištekliais nelaikomi ir kareiviai, studentai , ligoniai, asmenys, esantys specialiose pataisos įstaigose, pensininkai, taip pat namų šeimininkės, nors jų darbas gali būti daug sunkesnis už dirbančiu firmose ir įstaigose, t.y. tiesiogiai gamyboje.
Bedarbiai - tai žmonės, kurie neturi darbo, bet aktyviai jo ieško, registruodamiesi įsidarbinimo įstaigose kaip norintys ir galintys dirbti. Darbo išteklius sudaro bendras dirbančiųjų, tinkamų darbuotis šalies ūkyje, skaičius. Dirbantieji tampa bedarbiais, ieškodami kito darbo, darbo atsisakę arba atleisti laikinai, taip pat išėję iš jo priverstinai, pavyzdžiui, kai į prekių bei paslaugų paklausos sumažėjimą verslininkai reaguoja ne kainų ir darbo užmokesčio, bet gamybos apimties ir darbuotojų skaičiaus mažinimu. Nedarbo mastai padidėja ir dėl žmonių, ieškančių darbo pirmą kartą – daugiausia dėl baigusiųjų mokyklas.
Nedarbo lygis – ekonominis rodiklis, rodantis kuri darbo išteklių dalis neužimta, tai asmenų, galinčių ir norinčių dirbti, tačiau neturinčių tinkamo darbo, santykio su visais darbingais gyventojais, procentinė išraiška. Taigi nedarbo lygis parodo, koks yra visų darbo išteklių bedarbių procentas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMakroekonomikos referatas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasReferatai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis155.71 KB
AutoriusGintare
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasD. Beržinskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasPanevėžio institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nedarbo priezastys bei pasekmes Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 29 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • D. Beržinskienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą