Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Energetiniai gamtos ištekliai ir jų vertinimas

Energetiniai gamtos ištekliai ir jų vertinimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Išteklių ekonomikos kursinis darbas. Įvadas. Energetinių gamtos išteklių naudojimo teoriniai aspektai. Energetinių gamtos išteklių ypatumai. Energetinių išteklių istorinė raida. Energetinių išteklių naudojimas. Energetinių gamtos išteklių efektyvumo didinimo būtinybė. Lietuvos energetika. Energetinių gamtos išteklių analizė ir vertinimas. Neatsinaujinantys energetiniai ištekliai. Gamtinės dujos. Nafta. Akmens anglis. Atsinaujinanti energija. Lietuvos energetiniai gamtos ištekliai. Energetinių gamtos išteklių perspektyvos. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Gamta – tai mus supantis pasaulis, kuri yra labai sudėtinga ir paslaptinga sistema. Joje vykstantys reiškiniai glaudžiai ir įvairiai tarpusavyje susiję, vieni nuo kitų priklauso ir vieni kitus sąlygoja. Žmonijos civilizacija susijusi su energetinių poreikių tenkinimo galimybėmis. Didėjant gyventojų skaičiui, industrializacijai ir urbanizacijai spartėjo ir energetinių išteklių naudojimas. Taip pat spartėja ir ekonominė veikla energetikos sektoriuje, tokia kaip energetinių medžiagų ir produktų išgavimas, perdirbimas, gamyba, saugojimas, prekyba ir kiti veiksniai. Taigi, spartėjančio gyvenimo tempo ir globalinės įtakos pasekoje, mes aptarsime energetinių išteklių panaudojimo galimybe.
Mums svarbu išanalizuoti svarbiausių energetinių išteklių tokių kaip nafta, gamtinės dujos, akmens anglys, atominė energetika, reprodukciniai gamtos ištekliai svarbą ir būtinumą. Nereprodukuojami gamtiniai energetiniai ištekliai, sudarantys šių dienų ekonomikos pagrindą, kada nors išseks, kai kurie iš jų gana greitai. Taigi, žmonija turi kuo efektyviau panaudoti alternatyvius - reprodukuojamus energetinių išteklių paieškos ir diegimo procesus. Mūsų pasirinkta tema labai aktuali , tad mes ieškosime alternatyvių sprendimų šiai egzistenciniai problemai spręsti.
Apie Lietuvos atsinaujinančius energetinius išteklius, jų vaidmenį ir panaudojimo perspektyvas šalyje parašytos net trys išsamios studijos, analizuojančios ir detaliai įvertinančios šiuos energetinius išteklius bei jų panaudojimo galimybes. Tai "Lietuvos vietinių energijos išteklių apžvalga ir jų panaudojimo galimybės energetikos tikslams", "Nacionalinė energijos vartojimo efektyvumo didinimo programa" ir "TERES II Country Report. Lithuania". Spaudoje paskelbta nemažai straipsnių šia tema, nes Lietuvai prisijungus prie JTKKK ir ruošiant Lietuvos JTBKKK įgyvendinimo nacionalinę strategiją, pagrindinės klimato kaitą švelninančios priemonės turėtų būti vietinių ir atsinaujinančių energetinių išteklių geresnis panaudojimas.
Savo darbe apibendrinsime daugelyje literatūros šaltinių išanalizuotus klausimus susijusius su energetinių išteklių problema, taip pat naudodami ankstesnius tyrimus ir naujausią literatūrą pateiksime energetinių išteklių vertinimą, bei perspektyvas ateities kartoms. Pateiksime Lietuvos energetikos padėtį pasauliniame kontekste, lygindami su kitomis šalimis. Nagrinėjant energetinius gamtos išteklius, didelį dėmesį sutelksime į neatsinaujinančius energetinius išteklius, todėl detaliau nagrinėsime gamtines dujas, naftą, bei akmens anglį.
Tyrimo objektas – energetiniai gamtos ištekliai
Tyrimo tikslas – įvertinti energetinius gamtos išteklius
Tyrimo uždaviniai:
1. Identifikuoti energetinius gamtos išteklius.
2. Išanalizuoti ir įvertinti energetinius gamtos išteklius.
Tyrimo laikotarpis: 2005 – 2009 metai; nagrinėjant neatsinaujinančių energetinių išteklių rūšis, naudosime 2005 – 2008 m. duomenis (dėl duomenų stokos).
Tyrimo metodai:
• statistinei informacijai apdoroti ir sisteminti naudotas grupavimas ir palyginimas;
• analizuojant energetinius gamtos išteklius naudoti bendramoksliniai tyrimo metodai: mokslinės literatūros analizė ir sintezė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai19 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis317.18 KB
Autoriuspanellle
Viso autoriaus darbų16 darbų
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasV. Makutėnas
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Energetiniai gamtos istekliai ir ju vertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • V. Makutėnas
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą