Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika>Lietuvos eksportas ir jo problemos

Lietuvos eksportas ir jo problemos

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Eksporto operacijų organizacinės formos ir metodai. Eksporto operacijų vykdymo metodai. Eksporto paskirstymo kanalų parinkimas. Eksporto įmonių tipai ir jų organizavimo teisiniai bruožai. Eksporto įmonės struktūra ir jos funkcijos. Eksporto rinkos tyrimo ypatumai. Lietuvos eksporto problemos. Lietuvos eksporto plėtros skatinimo strategija. Lietuvos ekonomikos augimo veiksniai. Lietuvos užsienio prekybos plėtros strateginiai tikslai. Lietuvos eksporto dinamika. Išvados.

Ištrauka

Po nepriklausomybės atkūrimo vykusios reformos iš esmės pakeitė Lietuvos ūkinius santykius su kitomis šalimis. Prisijungimas prie Pasaulinės prekybos organizacijos, pasirašytos laisvosios prekybos sutartys su daugeliu šalių, sudarytos sąlygos laisvam kapitalo judėjimui į Lietuvą ir iš jos leidžia teigti, kad Lietuva tapo atviros ekonomikos šalimi. O atvirose ir nedidelėse šalyse ūkio augimui lemiamą reikšmę turi užsienio prekybos, ypač eksporto, plėtra.
Kiekviena valstybė suinteresuota, kad jos šalies ekonomika būtų kuo labiau išvystyta ir subalansuota. Svarbią šalies ekonomikos struktūros dalį sudaro jos ūkio tarptautiniai ekonominiai ryšiai. Jie didele dalimi lemia ūkio proporcijas ir jų gerinimo galimybes, racionalų šalies išteklių naudojimą, šalies gyventojų gerovę. Tarptautiniai ekonominiai ryšiai įgyvendinami per tarptautinę komercinę veiklą. Tai verslo veiklos sfera, reikalaujanti ypatingų teorinių ir praktinių žinių, susijusių su tarptautinių komercinių operacijų organizavimu ir technika. Nuo to priklauso materialinių gėrybių ir įvairiausių paslaugų tarptautiniai mainai. Įeiti į užsienio rinkas įmonė gali naudodama įvairias užsienio ekonominių ryšių formas. Pagrindinės yra eksportas, bendra veikla sutarčių pagrindu ir užsienio investicijos. Kiekviena forma dar turi atmainų. Eksporto operacijos apima šalyje pagamintų prekių išvežimą iš jos ekonominės teritor ijos bei paslaugų teikimą kitų šalių piliečiams ir ūkio subjektams. Kitu atveju, kai įmonė nori padidinti savo įplaukas be didelių tiesioginių investicijų savoje šalyje ir užsienyje, ji gali naudoti įvairias bendros veiklos sutarčių pagrindu formas. Be šių būdų dar yra užsienio investicijos - tai ilgalaikiai kapitalo įdėjimai į kokią nors ūkio šaką. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-30
DalykasMakroekonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Makroekonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis66.01 KB
Autoriuszifkiukas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasB. Mrazauskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos eksportas ir jo problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • B. Mrazauskienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą