Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Makroekonomika

Makroekonomika (1244 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Veikianti įmonė (2)

  Konkurencijos įtaka verslui. Verslininkai anksčiau ir dabar. Verslo ratas mūsų akimis. Jaunas žmogus ir verslas. Gaminame mėsainius - toks mūsų verslo planas. Įmonių rūšys. Parduodamų produktų kokybė.
  Makroekonomika, referatas(6 puslapiai)
  2008-01-16
 • Veiklos sąnaudų mažinimas

  Įžanga. Sąnaudų mažinimo veiksniai ir rezervai. Sąnaudų pripažinimas. Sąnaudų dydžio nustatymas. Sąnaudų įvertinimas. Išvados.
  Makroekonomika, referatas(8 puslapiai)
  2006-11-06
 • Veiksniai lemiantys darbo pasiūlą ir paklausą

  Įvadas. Darbo pasiūlos mažėjimas ir paklausos didėjimas. Darbo pasiūlos didėjimas ir paklausos mažėjimas. Veiksniai tiesiogiai įtakojantys darbo pasiūlą ir paklausą. Darbo pasiūlos mažėjimo ir darbo paklausos didėjimo nuostoliai. Darbo pasiūlos ir paklausos pokytis Lietuvoje 1992 – 2006 metais. Priemonės didinančias darbo pasiūlą ir didinančias darbo paklausą. Išvados. Testas. Klausimai. Atsakymai.
  Makroekonomika, referatas(11 puslapių)
  2008-01-15
 • Verslas (11)

  Verslas. Priežastys verslui įsigyti. Priežastys verslui neįsigyti. Verslo dėsniai. Verslininkas. Verslumas. Skiriami pagrindiniai sėkmingos veiklos veiksniai. Penkios verslo sėkmės taisyklės. Verslumas yra skirstomas į lygius. J. Fulbright 10 svarbiausių sėkmingo verslo paslapčių.
  Makroekonomika, namų darbas(6 puslapiai)
  2007-10-12
 • Verslas (12)

  Verslas. Verslumas. Svarbiausi veiksniai, kuriuos būtina įvertinti, pradedant verslą. Problemos. Smulkiojo verslo privalumai. Pagrindiniai įmonių sėkmingos veiklos veiksniai. Svarbiausios verslininko savybės. Verslo rizika. Veiksniai, keliantys didžiausią baimę pradedant verslą. Iš ko galima uždirbti. Mokesčiai Lietuvoje. Mokesčiai. Darbas iliustruotas lentelėmis ir grafikais.
  Makroekonomika, namų darbas(6 puslapiai)
  2008-01-02
 • Verslas (5)

  Verslas. Verslininkas. Verslumas. Išorinės verslo funkcijos. Verslo kūrimo paskatos. Pagrindiniai verslininko bruožai. Verslininkų verslumo ir jo veiksnių sąveikos modelis. Vidiniai ir išoriniai verslumo veiksniai. Verslo įmonės sėkmės veiksniai. Verslo sėkmės dėsniai. Verslo privalumai. Verslo problemos. Verslininkystės rizika.
  Makroekonomika, referatas(6 puslapiai)
  2007-03-22
 • Verslas (6)

  Verslas. Verslo veiksniai. Verslo etapai. Verslo funkcijos. Verslo ekonominiai principai. Verslo kūrimo paskatos. Verslo įmonės sėkmės veiksniai. Verslo sėkmės dėsniai. Verslo privalumai. Verslo trūkumai. Verslo problemos. Verslumas. Verslininkų verslumo ir jo veiksnių sąveikos modelis. Vidiniai ir išoriniai verslumo veiksniai. Mokesčiai.
  Makroekonomika, referatas(11 puslapių)
  2007-04-06
 • Verslas (9)

  Verslas. Verslumą apibūdinančio elgesio elementų sistema. Prieš pradedant savo verslą svarbu žinoti atsakymus į tokius klausimus. Kokius bruožus turi verslininkas. Teigiami bruožai. Neigiami bruožai. Verslo privalumai. Trūkumai. Pagrindinės priežastys dėl ko atsisakoma užsiimti privačia veikla. Galimos problemos ir kliūtys. Su kokiomis problemomis susidūrė verslininkai kurdami įmonę. 14 Demingo postulatų. Verslo sėkmė. Mokesčiai. Pagrindiniai mokesčiai.
  Makroekonomika, namų darbas(7 puslapiai)
  2007-09-27
 • Verslas Lietuvoje, jo organizavimas ir galimybės

  Įvadas. Verslas ir jo ekonominiai principai. Kas labiausiai trukdo verslui. Verslo organizavimo formos. Verslo valdymo principai. EUROPOS verslo tobulinimo modelis. Verslo organizavimo formų privalumai ir trūkumai. Išvados.
  Makroekonomika, referatas(17 puslapių)
  2007-05-02
 • Verslo aplinka Lietuvoje (3)

  Įvadas. Verslo aplinka Lietuvoje. Lietuvos verslo aplinkos padėties kitų lyginamųjų šalių atžvilgiu vaizdas. Investicijų skatinimas. Ekonomikos konkurencingumas. Įmonių registravimo procedūros. Darbo santykiai. Komercinės žemės plėtra. Lietuvos mokesčių sistema. Finansinis sektorius. Smulkusis ir vidutinis verslas. Pramonė. Lietuvos ūkio subjektai. Išvados.
  Makroekonomika, referatas(14 puslapių)
  2006-10-30
 • Verslo ekonomika (13)

  Verslo samprata. Skiriamieji verslo bruožai, ekonominiai verslo principai. Pseudoverslas. Antiverslas. Pagrindinės verslo funkcionavimo sąlygos. Verslas kaip kūrybinė veikla. Verslo kūrybos sudėtinės dalys. Ekonominė verslo struktūra. Verslo formų klasifikavimas. Klasikinės verslo organizavimo formos. Teisinės įmonių formos, jų tarpusavio palyginimas. Užsienio kapitalo įmonės Lietuvoje. Smulkus ir vidutinis verslas Lietuvoje ir Europos Sąjungoje (ES). Pagrindiniai įmonės steigimo dokumentai. Įmonė - ekonominio proceso pagrindas. Įmonė kaip ekonominės sistemos tipas. Bendroji įmonės tikslų charakteristika. Įmonės tikslų formavimo schema. Principai ir etapai. Įmonės tikslų sistema. Ekonominiai ir socialiniai įmonės tikslai. Pelno paskirstymo schema. Gamybos proceso organizavimas įmonėje. Techninis ir ekonominis gamybos efektyvumas. Gamybos funkcija ir gamybos programa. Deficitas ir rezervas gamyboje. Gamybinės atsargos. Logistikos tarnyba įmonėje. Gamybos išlaidų struktūra. Gaminio savikaina. Įmonės pajamos ir pelnas. Nenuostolingumo (lūžio) taškas. Pelno zona.
  Makroekonomika, konspektas(15 puslapių)
  2006-10-27
 • Verslo ekonomika (14)

  Gamybinė programa per metus. Reikalingų įrenginių ar darbo vietų skaičius. Darbininkų, administracijos ir pagalbinių darbininkų skaičius. Tiesiogiai priskiriamas darbininkų atlyginimas, tenkantis atitinkamai vienam gaminiui ir visiems gaminiams, darbininkų socialinis draudimas. Pagalbinių darbininkų ir administracijos darbo užmokestis ir socialinis draudimas. Tiesioginės išlaidos medžiagoms atitinkamai vienam gaminiui ir medžiagų poreikis bei išlaido metinei programai vykdyti. Vieno gaminio tiesioginės gamybos išlaidos. Tiesioginės gamybos išlaidos visai programai. Einamųjų (ciklinių) atsargų dydis. Draustinės (apsaugos) medžiagų atsargos. Gautinų medžiagų kiekis ir vertė litais per metus. Gamybinių patalpų plotas. Reikalingų pastatų plotas gamybinėms, sandėliams, buitinėms ir administracinėms reikmėms ir šių pastatų vertė bei bendras pastatų plotas ir vertė. Reikalingas elektros energijos kiekis varikliams ir jos vertė. Gamybinės paskirties įrengimų ir pastatų metinės nusidėvėjimo sąnaudos. Patalpų šildymo išlaidos. Netiesioginės gamybos išlaidos. Vienam gaminiui priskiriamos netiesioginės gamybos išlaidos ir vieno gaminio savikaina. Vieno gaminio pardavimo kaina. Pagamintos ir parduotos produkcijos vertė per metus litais. Įmonės bendrojo pelno suma per metus litais. Veiklos sąnaudos. Pelno mokestis. Grynasis pelnas. Pardavimų pelningumas procentais.
  Makroekonomika, referatas(29 puslapiai)
  2006-11-10
 • Verslo ekonomika (15)

  Žymiausias visuotinės kokybės vadybos pradininkas ir jo suformuluoti principai. Visuotinės kokybės vadybos samprata ir turinys ("ratas su šešiais stipinais"). Svarbiausi kokybės parametrai. Visuotinės kokybės vadybos ir ISO – 9000 standartų sąryšis. Lietuvos Nacionalinio kokybės prizo konkurso vertinimo kriterijai. Tradicinės ir visuotinės kokybės vadybos palyginimas Inovacijų termino pradininkas ir inovacijų samprata. Išvardinkite penkis vystymosi pokyčius susijusius su inovacijomis. Inovacijų diegimo modeliai. Bostono konsultacinės grupės matricos turinys. Kapitalo apytakos ir apyvartos turinys. Pristatykite kapitalo apytakos tris stadijas. Pagrindinio kapitalo samprata ir turinys. Apyvartinio kapitalo samprata ir turinys. Apyvartinių lėšų turinys. Pagrindinių fondų naudojimo efektyvumo rodikliai. Įmonės turto grupavimas pagal įvairius kriterijus. Ilgalaikio turto finansavimo šaltiniai. Trumpalaikio turto finansavimo šaltiniai. Lizingo samprata ir turinys. Franšizės samprata ir turinys. Faktoringo samprata ir turinys. Veiksniai, lemiantys darbo apmokėjimo lygį šalyje. Darbo užmokesčio struktūra. Tarifų sistemos turinys. Vienetinės darbo užmokesčio formos turinys. Vienetinės darbo užmokesčio sistemos ir jų turinys. Laikinės darbo užmokesčio formos ir jų turinys. Laikinės darbo užmokesčio sistemos ir jų turinys. Nominalaus ir realaus darbo užmokesčio turinys. MMA. Mokesčių samprata ir funkcijos. Apmokestinimo principai, aptarkite juos. Mokesčių naštos esmė, jos palyginimas kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse bei vertinimo aplinkybės. Pristatykite ir iliustruokite grafiškai A. Lafero kreivę. Lietuvos mokesčių sistema, jų struktūra. Pristatykite pagrindinius mokesčius. Verslo rizikos lygiai (zonos). Aptarkite. Verslo rizikos mažinimo būdai. Aptarkite. Verslo rizikos mažinimo būdai. Aptarkite.
  Makroekonomika, konspektas(8 puslapiai)
  2006-11-14
 • Verslo ekonomika (5)

  Verslo ekonomikos uždaviniai. Atskirų gaminių mastas per metus. Reikalingų įrengimų ir darbo vietų skaičius. Darbininkų, administracijos darbuotojų skaičius. Tiesiogiai priskiriamos darbininkų atlyginimas tenkantis 1m3 dailylenčių bei visiems gaminiams. Tiesiogiai priskirtas socialinis draudimas. Medžiagų poreikis ir išlaidos metiniai gamybos programai vykdyti. Einamosios ir draustinės medžiagų atsargos. Gautinių medžiagų kiekis ir vertė. Gamybinės paskirties plotas. Sandėlių plotas. Bendras pastatų plotas bei vertė. Vieno gaminio tiesioginės gamybos išlaidos. Reikalingas elektros energijos kiekis varikliams varyti. Netiesioginės gamybos išlaidos. Gaminio savikaina. Vieno gaminio kaina. Įplaukos už parduotą produkciją. Per metus parduodamos produkcijos savikaina. Bendrasis ir grynasis pelnas. Pardavimų pelningumas. Išvados.
  Makroekonomika, uždavinys(25 puslapiai)
  2005-11-03
 • Verslo ekonomika: UAB "Karolis" (2)

  Planuojamų pagaminti gaminių skaičius. Atskirų gaminių gamybos mastas (atsižvelgiant į nebaigtus gaminti gaminius). Reikalingas įrengimų (darbo vietų) skaičius. Įmonės darbuotojų skaičius. Išlaidos medžiagoms produkcijai pagaminti. Medžiagų poreikis metinei gamybos programai. Medžiagų poreikis ir išlaidos metams. Gautinų medžiagų kiekis ir vertė per metus. Tiesiogiai priskiriamas darbininkų atlyginimas. Tiesiogiai priskiriamas darbininkų socialinis draudimas. Vieno gaminio tiesioginės išlaidos. Patalpų plotas gamybinėms reikmėms. Įrengimų, pastatų metinio nusidėvėjimo skaičiavimas. Reikalingos elektros energijos kiekis įrengimų varikliams, patalpų apšvietimui. Pagalbinių darbininkų, administracijos Darbo užmokestis. Socialinio draudimo įmokų skaičiavimas. Netiesioginės gamybos išlaidos. Produkcijos gamybinė savikaina, pilnoji savikaina. Veiklos sąnaudos. Planuojamos parduoti produkcijos vertė per metus (pardavimo pajamos). Bendrasis ir grynasis pelnas. Bendrasis ir grynasis pardavimų pelningumas. Išvados.
  Makroekonomika, kursinis darbas(40 puslapių)
  2006-11-23
 • Verslo ekonomika: UAB "Odinukė"

  Atskirų gaminių gamybos mastas per metus. Reikalingų įrengimų ir darbo vietų skaičius. Pagrindinių darbininkų ir pagalbinių darbininkų skaičius. Tiesioginės išlaidos medžiagoms atitinkamai vienam gaminiui. Medžiagų poreikis ir išlaidos metinei gamybos programai. Odos atliekų vertė ir kokį kiekį piniginių bus galima pasiūti per metus. Gautinų medžiagų kiekis ir vertė litais per metus, jeigu metų pradžioje įmonėje buvo 28 m natūralios odos ir pamušalinio audinio 32 m. Tiesiogiai priskiriamas darbininkų atlyginimas tenkantis vienam gaminiui ir visiems gaminiams. Tiesiogiai priskiriamas darbininkų socialinis draudimas vienam ir visiems gaminiams. Vieno gaminio tiesioginės gamybos išlaidos. Visų gaminių tiesioginės gamybos išlaidos. Gamybinių, buitinių ir administracinių patalpų vertė. Gamybinės paskirties įrenginių, pastatų ir kitų darbo vietų metinės nusidėvėjimo sąnaudos. Reikalingas elektros energijos kiekis varikliams patalpų apšvietimui ir jos vertė. Pagalbinių darbininkų bei administracijos darbo užmokestis ir įmokos socialiniam draudimui. Netiesioginės gamybos išlaidos. Vienam gaminiui priskiriama netiesioginių gamybos išlaidų suma ir vieno gaminio pagaminimo savikaina. Vieno gaminio pagaminimo ir pilnoji savikainos.
  Makroekonomika, kursinis darbas(56 puslapiai)
  2006-10-31
 • Verslo organizavimo formos pasirinkimo problema

  Įvadas. Verslo organizavimo formos. Verslo planas. Pasirinkimas. Išvados.
  Makroekonomika, referatas(10 puslapių)
  2006-10-30
 • Verslo organizavimo formos rinkos sąlygomis

  PowerPoint pristatymas. Verslo organizavimo formos. Individualioji įmonė. Ūkinė bendrija. Bendrovės. Dar kelios verslo organizavimo formos. Ne pelno organizacijos (NPO). Valstybinės bendrovės. Kooperatyvai. Licencinis verslas.
  Makroekonomika, pristatymas(12 skaidrių)
  2006-09-11
 • Verslo organizavimo formos rinkos sąlygomis (2)

  PowerPoint pristatymas. Kas skatina verslumą? Kas tampa verslininku novatoriumi? Ką daro verslininkai novatoriai? Kokios strategijos laikosi verslininkai novatoriai? Elektroninė prekyba. Smulkusis verslas. Smulkiojo verslo privalumai. Pavojai tykantys smulkiojo verslo. Verslo programos. Individualioji įmonė. Privalumai. Trūkumai. Ūkinė bendrija. Privalumai. Trūkumai. Bendrovės yra dviejų tipų. Privalumai. Trūkumai. Ne pelno organizacijos (NPO). Kooperatyvai. Išvados. Klausimai.
  Makroekonomika, pristatymas(23 skaidrės)
  2010-10-05
 • Verslo reguliavimas

  Teoriniai ekonomikos reguliavimo aspektai. Valstybinio reguliavimo raida. Valstybinio verslo reguliavimo funkcijos. Licencijos. Komercinės - ūkinės veiklos sričių licencijavimas. Fizinių asmenų vykdoma individuali veikla. Valstybė ir verslas. Verslo teisiniai aspektai Lietuvoje.
  Makroekonomika, konspektas(40 puslapių)
  2006-02-28
Puslapyje rodyti po